ŽIVOT JAKO UMĚNÍ: 5 otázek pro… (4) Michal Čagánek – „Stačí se otevřít a nechat se vést životem samotným…“

Život Jako Umění: 5 otázek pro… je formát otázek, kterým Vám budeme představovat tvorbu a umění různých inspirativních lidí, jejichž působení má hlubší rozměr a pozitivní dopad na náš svět.

S Michalem jsem měl tu čest se potkat osobně a navštívit i jeho koncert. A s obou setkání jsem si odnesl dobré naladění. Vřele doporučuji navštívit nějaký jeho koncert či další setkání s ním. Je to člověk, který rozdává radost a pozitivní energii. Líbí se mi jeho nadpis účtu na FB: „Michal Čagánek – spisovatel, písničkář a milovník života.“  Tento popis krásně vystihuje jeho tvorbu.

Michal je opravdu tvořivá bytost, která píše knihy, básně, hudbu, a to vše se se dotýká srdcí lidí. Také pořádá besedy, koncerty, kurzy, semináře atd. Máte rovněž možnost pravidelně najít jeho inspirativní texty na našich stránkách.

Nebudu zdržovat a vrhněte se na jeho odpovědi protkané inspirací. 😊

1.Krátce prosím představ sebe a svoje umění čtenářům 🙂

Miluju tvoření, ten slastný ponor do hlubin lidské duše. Spočívat v tichu,
jenom tak pozorovat svět. Dávat do slov nevyslovitelné.
Ve svých knihách a písních přináším poselství naděje a radosti.
Pomáhám lidem k návratu z hektického světa mysli do pokojného světa
srdce, kde je vše možné…

 
2.Jak bys v momentální rozpoložení odpověděl na otázku: V čem spočívá Umění života?

Umění života spočívá v nasměrování naší energie a pozornosti na samotný život. Velmi často necháváme svoji pozornost brouzdat uličkami vzpomínek či přání, všedních starostí, strachů a obav, až úplně zapomeneme, že jsme na světě především kvůli radosti. Stačí se otevřít a nechat se vést životem samotným, potom vše volně plyne.

 

3.Jaké praktické nástroje seberozvoje využíváš pravidelně, a chtěl by ses o ně se čtenáři podělit?

Umění života spočívá v nasměrování naší energie a pozornosti na samotný život. Velmi často necháváme svoji pozornost brouzdat  uličkami vzpomínek či přání, všedních starostí, strachů a obav, až úplně zapomeneme, že jsme na světě především kvůli radosti. Stačí se otevřít a nechat se vést životem samotným, potom vše volně plyne.

 
4.Jaká kniha se ti v poslední době nejvíc líbila a proč?

Na Vánoce jsem dostal knihu Muž, který chtěl být šťastný. Četl jsem ji už před několika lety. Tehdy mě nijak zvlášť nezaujala. Teď z nové perspektivy mi rezonovala mnohem víc. Zaujal mě prostý příběh plný inspirujících myšlenek. Jinak čtu stále dokola knihy Moojiho, teď zrovna přede mnou leží kniha Hlubší než nebe, větší než prostor. Krása.

 
5.Co chystáš v blízké době? Na co se lidé, kteří se zajímají o tvoje umění, mohou těšit?

Finišuji s psaním nového románu Odložený Vesmír. V mnohém navazuje na moji předchozí knihu Plyšový Buddha. Popisuje přerod totálního sobce v laskavého člověka, posun z mysli do srdce, z totálního já do my… Současně začíná vznikat pokračování mojí knihy o malém kouzelném děvčátku Malá pod názvem Bůh jede na dovolenou.

Potkat se můžeme na některém z koncertů naší skupiny PraMeny nebo na seminářích tvůrčího seberozvoje Návrat k prameni inspirace a Návrat k prameni talentů a darů.

 

Děkuji Michalovi za inspirativní odpovědi.

 

Michalovu tvorbu můžete sledovat zde:

Web: www.michalcaganek.cz

Facebook: https://www.facebook.com/micaganek/

 

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..