ŽIVOT JAKO UMĚNÍ: 5 otázek pro… (2) MUDr. Jan Vojáček, CFMP – „Mé umění spočívá v praktikování laskavé medicíny.“

Život Jako Umění: 5 otázek pro… je formát otázek, kterým Vám budeme představovat tvorbu a umění různých inspirativních lidí, jejichž působení má hlubší rozměr a pozitivní dopad na náš svět.

Z druhého dílu mám velikou radost, protože mohu představit umění člověka, který šíří krásnou energii jeho otevřeným srdcem. A to přesto, že působí v oblasti, kde lidé často řeší nepříjemné situace. Jeho rozhovory a přednášky mi na mnohé poskytly jiný úhel pohledu a jsem za to rád. Přednášku Jana Vojáčka a Jaroslava Duška pod platformou Umění být zdráv jsem navštívil dokonce osobně a byla to radost tam být. Přednášky probíhají pod platformou umenibytzdrav.cz

MUDr. Jan Vojáček, CFMP je absolventem Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a Functional Medicine University, Southern California, USA. Je to lékař, který chce skutečně najít cestu k uzdravení člověka a zajímá se o jeho příběh. Praktikuje tzv. funkční medicínu. Dívá se na člověka komplexně a zajímá ho, zda je v rovnováze na všech úrovních, tedy přistupuje k jeho léčení komplexně.

Nyní si už vychutnejte odpovědi od MUDr. Jana Vojáčka.

 

1.Krátce prosím představ sebe a svoje umění čtenářům 🙂

Mé umění spočívá v praktikování laskavé medicíny. V opětovném propojení těla, mysli a duše v péči o zdraví. Jsem člověkolog. Provádím lidi k uvědomění do míry, která je možná mým uvědoměním. Jsem lékař pro lidi, snažím se mluvit lidským jazykem pomáhat lidem změnit přesvědčení o chronických onemocněních. Cestou  se řídím srdcem a mozek beru sebou.

 
2.Jak bys v momentální rozpoložení odpověděl na otázku: V čem spočívá Umění života?

Učit se a hrát si. Být zakořeněný, nohama na zemi a zároveň být pokorný k záhadnosti života. Umět neulpívat, umět odpouštět, být vděčný, přijímat výzvy, být přítomný a bdělý. Nedělat věci složitější, ale zjednodušovat. Pečovat o sebe a své vztahy. Vážit si sebe a druhých. Dbát o svoji životní energie, kvalitní stravou, spánkem, pitným režimem, pohybem, čistotou prostředí. Pustit negativních lživá přesvědčení o sobě. Být šťastný s tím co je a s tím co mám. Dýchat.

 

3.Jaké praktické nástroje seberozvoje využíváš pravidelně, a chtěl by ses o ně se čtenáři podělit?

Po mnoha letech různých seberozvojových a sebepoznávacích seminářů a terapií, nyní pobývám hlavně ve stavu bdělosti a vnímavosti filmu, který mi běží před očima. Reflektuji své reakce a jsem pozorovatelem okolností svého života. Přijímám, nehodnotím, pozoruji, učím se, hraji si. Prociťuji pravidelně ctnosti srdce a modlím se.

 
4.Jaká kniha se ti v poslední době nejvíc líbila a proč?

Architektura vnitřního světa člověka. Zesumírovala a obohatila můj pohled na fungování naší psyché a roli traumatu.

 
5.Co chystáš v blízké době? Na co se lidé, kteří se zajímají o tvoje umění, mohou těšit?

Vytvořil jsem platformu hezky ladící s tou tvojí, platformu Umění být zdráv. Pod ní pořádám přednášky, besedy s moudrými lidmi, natáčím podcasty. Také píši knihu, která by měla na začátku roku vyjít.

 

Děkuji Honzovi za inspirativní odpovědi.

 

Honzovu tvorbu můžete sledovat zde:

Facebook: https://www.facebook.com/funkcnilekar/

Instagram: https://www.instagram.com/funkcni_lekar/

Web: http://www.umenibytzdrav.cz/

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..