Wim Hof – rekordman z Holadska a jeho metody v otužování a dýchání

Wim Hof upoutá neuvěřitelnými rekordy a výkony. Vyniká odolností vůči chladu. Vyšel skoro celý Mont Everest pouze v botech a kraťasech. Sám chodí pouze v botách a kraťasech na Sněžku a nemá problém to naučit i další lidi na svých kurzech. Nechal si do těla vpustit nebezpečný vir a pomocí kontroli svého těla se dokázal bez jakýhkoliv dopadů na jeho tělo viru zbavit. U „běžného“ člověka tento vir vyvolá teploty a zvracení. Vědci potvrdili, že Wim dokáže komunikovat a ovládat svoje orgány.  Ale co je na něm nejzajímavější? Že si o sobě nemyslí, že je něčím vyjímečný. A dokáže pomocí určitých jednoduchý a dostupných metod naučit lidi také zvládat svoje tělo podobným způsobem Jeho cvičení a metody mají člověku vylepšit imunitu a zvýšit štěstí v jeho životě. Nebudeme se v úvodu rozepisovat o jeho životě a jak k určitým věcem došel. Raději se mrkněte zde na youtube na dokument o Wim Hofovi.

Dokument na Youtube:

Wim Hof má řadu cvičení a metod (meditací, protahování, pokročilých dechových cvičení,…), které se dají objednat na jeho stránkách. Dá se vyrazit na jeho kurzy a dokonce jsou i lektoři Wim Hof metod tady v České republice. Ale Wim Hof doporučuje i jednoduché otužování ve sprše nebo jeho jednoduché dechové cvičení, které nezabere mnoho času a zvyšuje člověku imunitu a hladinu hormonu štěstí. Jak Wim říká: „Prostě buďte šťastní, silní a zdraví. Ostatní jsou sr*čky“. Na youtube existuje mnoho videí o Wim Hofových metodách, takže si pojďme zde zmínit jeho základní dechové cvičení, které má ale neuvěřitelný potenciál lidem pomáhat s fyzickou a psychickou odolností.

Nejdřív mrkněte na bezpečnostní video od Wima Hofa

+ další upozornění:

POZOR, VAROVÁNÍ! NIKDY NEPROVÁDĚJ DECHOVÉ CVIČENÍ VE VODĚ, PŘI ŘÍZENÍ, NEBO JAKÉKOLIV ČINNOSTI, KDY JE CHVILKOVÁ NEVOLNOST A NEROVNOVÁHA NEBEZPEČNÁ! PRAKTIKOVÁNÍ NÁSLEDUJÍCÍHO CVIČENÍ NENÍ DOPORUČENO TĚHOTNÝM ŽENÁM. NEMÁME ŽÁDNÉ DOSTUPNÉ INFORMACE O TOM, JAK NA CVIČENÍ REAGUJE NENAROZENÉ DÍTĚ.

Jak na studené sprchy:

A nyní je zde už návod od koho jínéhe než přímo od Wima Hofa:

zde Wim Hof učí a ukazuje dechové cvičení u jiného člověka:

Benefity Wim Hofovi metody

Pokud váháte zda metodu vyzkoušet nebo se podívat na Wimova videa tak uvedeme několik benefitů tohoto jednoduchého a dostupného dechového cvičení (Wim Hof si zakládá na vědecké přístupu a proto jsou všechny tyto benefity vědecky ověřeny):

1.Zlepší se ti odolnost vůči stresu

2.Zvýší se tvoje sebevědomí

3.Zlepší se tvoje koncentrace

4.Zlepší se tvoje sportovní výkony

5.Vzroste prokrvení tvého těla

6.Staneš se odolnější proti chronickým zánětů

7.Zlepší se odolnost vůči nemocem (chřipka a nachlazení se ti budou vyhýbat obloukem) – tzn. zlepší se ti imunita

8.Výrazně to pohne s tvojí chemií v mozku a vzroste tvoje štěstí

A mnoho další benefitů přinese praktikování Wim Hofových metod, jelikož jeho mise je láska! 🙂 Neváhejte možnosti těchto metod více prozkoumat na videích na youtube a zjistit si zkušeností tísíce lidí po celém světe. Vypadá to, že dýchání a otužování může lidem zlepšit kvalitu života více než jsme si mysleli. Příspěvěk budeme postupně doplňovat a další informace o Wim Hofovi, ale myslím, že youtube toho nabízí více než dost. A ještě pro zajímavost k lidem praktikující jeho metody v česku patří například známí fitnessák a youtuber Fredy Krígl a jeden z našich nejlepších MMA zápasníků Jiří „Denisa“ Procházka.

Na úplný závěr skvělý rozhovor s Wim Hofem a jeho píseň, která ho skvěle vystihuje:

 

 

 

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..