Věda o strachu: Jak ji elity používají k tomu, aby nad námi měli kontrolu a jak být svobodný

Strach je jedním ze silných nástrojů, který mají elity a vůdci k dispozici. Pomocí mainstreamových médií mohou politici a další, kteří si pěstují nadvládu nad ostatními, pouštět strach mezi veřejnost, což jim usnadňují její manipulaci a kontrolu.

„Ten, kdo překonal své obavy, bude skutečně svobodný.“ – Aristoteles

Aristoteles řekl: „Ten, kdo překonal své obavy, bude skutečně svobodný.“ Strach je totiž silná zbraň a v dnešní době je používá na úrovní států, kontinentů, ale i globálně. Stačí říct, aby lidé žili ve svých domovech ustrašený život a lidé se tím okamžitě řídí, aby zůstali tzv. v bezpečí. To, zda je ohrožení skutečné nebo ne v tu chvíli hraje malou roli. Elity se snaží udržovat veřejnost v neustálém pocitu ohrožení, aby je mohli ovládat. A zároveň jim samozřejmě tvrdí, že oni jsou ti, kteří je dokážou ochránit. Veřejnost v neustálém stavu paniky je snadno ovladatelná. Naopak nebojácní a soucitní lidé jsou strachem jen těžko ovladatelní.

Bohužel takovýto systém se odráží i ve školství, kde se velice málo klade důraz na kritické myšlení. Ale rád dodávám, že člověk, pokud je ovlivněn strachem často nepoužívá ani selský rozum, kterým většina z nás disponuje. A ten se nepotřebujeme učit ve škole.

Ve škole nás učí určitým způsobem myslet. Respektive nás naučili, co si máme myslet, ale ne jak rozvíjet naše myšlení. A všichni se učí totéž. A pokud někdo ve škole myslí jinak než ostatní, často je upozorněn na to, že je špatný student. Dostane špatnou známku. Ale i přesto je dobré a důležité si držet svobodnou mysl, aniž bychom si nastavili myšlení pouze na to, co nám tvrdí systém.

Další skutečností je, že lidé často uvíznou v uvažování pravá nebo levá, pokud tohle člověk už neprokoukl. To existuje pouze proto, aby nám byla poskytnuta iluze volby. Je čas se sami sebe ptát, jestli to, co naše rozhodování ovlivňuje, není pouze program v hlavě, který nám byl dál systémem (školy, výchovy, televizí atd.). A zkoumat, zda nám opravdu jednotlivé programy naší mysli vyhovují.

Kupříkladu strach z toho, že nezvolíme správného kandidáta, nutí lidi chodit k volbám, aby každý rok hlasovali pro zlo. Respektive vybrat to menší zlo. Politici jsou zvoleni díky tomu, že nám vnutí strach a vystupují jako naši ochránci před tímto nebezpečím. A média často plní úlohu těch, kteří do našich myslí strach zasévají.

Strach je nejlepší zbraní všech velkých manipulátorů. Může tak lidi přimět, aby dělali cokoli, bez ohledu na to, jak nesmyslné to je. Elity umí manipulovat s emocemi veřejnosti ve svůj prospěch. Umí snadno do společnosti vnášet strachy. Stačí si zapnout zprávy, otevřít noviny a je to vidět.

Prošli jsme dlouhým obdobím programování mysli, ale je dobré si uvědomit, že nejsme zdaleka pouze mysl a začít poznávat skutečnou pravdu a podstatu našeho bytí. A nebrat jako jedinou pravdu naše naučené myšlení, neomezovat život na myšlenky, které nám byli naprogramovány vědomě či nevědomě okolím, školou, rodinou, systémem a také záměrně elitami, které velice dobře ví o rozumové síle a povaze mysli.

Poslouchat. Tak by se mohla nazývat tahle hra na kterou si lidstvo zatím hraje. A pod kontrolou člověk je, dokud si neuvědomí, jak je mocný, kreativní a v bezpečí.

Naše emoce a myšlenky jsou energie a všechny mají určitou vibrační frekvenci, což jasně dokázala i kvantová fyzika. A čím nižší mají frekvenci, tím snadněji nás lze manipulovat k poslušnosti a životem pod tyranií.

Doporučuji se podívat zde do článku, kde je ukázána mapa úrovní vědomí podle Davida Hawkinse. Tam názorně uvidíte, jaké úrovně vědomí překračují hranici strachu.

A proto až dostatečné množství lidí bude žít soucitně a v lásce, budou činit správné a morální věci, nebude možné, aby takzvané elity mohli vládnout světu pomocí strachu.

A proto až dostatečné množství lidí bude žít soucitně a v lásce, budou činit správné a morální věci, nebude možné, aby takzvané elity mohli vládnout světu pomocí strachu. Čili až dostatečné množství lidí se bude nacházet v úrovních vědomí překračující omezení strachu.

Je na čase osvobodit se od života ve strachu. Využívejme více kritické myšlení a selského rozumu. Skutečně kriticky zkoumejme všechno, co nám bývá sdělováno, ať je to kýmkoliv. Zkoumejme, jestli nám vyhovují myšlenkové programy, které jsme již přijali za své. A pokud ne, změňme je. Udržujme si úroveň vědomí, kde neopodstatněný strach nemá místo. Věřme ve svoji osobní moc, protože ji máme. Nehledejme odpovědi stále jen u ostatních, ale sami u sebe. Věřme tomu, co rezonuje s naším srdcem.

Zdroje: Wakingtimes.com, obrázek / StockSnap.io

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..