Úvaha na téma volební “systém” člověka aneb jak vrátit moc jednotlivci, která mu náleží

Už dlouho jsem přemýšlel nad tím, jak upravit celý náš společenský systém tak, aby si lidé začali uvědomovat, že to oni i jako jednotlivci jsou ti, kdo si tvoří svojí realitu a život kolem sebe a z té celkové moci na světě patří stejná část každému. A přišla ke mně myšlenka volebního systému, který to odráží skvěle.

První věc, která změní pohled na věc je to, když se hlas nebude odevzdávat do urny, ale vyjadřovat a ten hlas bude ponechán tomu, komu patří a zároveň může kdykoliv zaznít znovu.

Pracovně jsem to nazval nový dynamický systém vyjádření hlasu jednotlivce. Rád bych základní schéma popsal na obecní úrovni a postupně ho rozšiřoval dál na úroveň krajskou a státní.

Systém by vypadal tak, že se vytvoří volební aplikace a zázemí s datovými servery, kde každý bude mít přístup zároveň přes heslo, občanský průkaz a biometrické informace. Zařízení k PC domů si bude moct každý koupit nebo ho v závislosti na jeho příjmu dostat zdarma anebo bude k dispozici místnost na obecním úřadě.

Aplikace a systém bude vypadat tak, že kdokoliv bez příslušnosti ke straně…tudíž strany mohou zaniknout, má právo volit, nicméně nejenom svoje zástupce, ale i jakékoliv rozhodnutí o změnách vyhlášek a dalším schvalovaní projde hlasováním celé obce. S tím, že každý občan může svůj hlas delegovat s důvěrou na kohokoliv jiného a současně mu ji kdykoliv odebrat. Dále starosta a všichni zastupitelé jsou voleni přímo a každý může kandidovat. A volení není na dobu určitou nýbrž na dobu neurčitou s tím, že hlasy mohou být zastupiteli odebrány kdykoliv, ale zase jen tím, kdo mu je dal a v případě nízkého počtu hlasů člověk z postu odchází a nastupuje někdo s větší důvěrou. 

Na obecní úrovni naprosto jednoduché na krajské taktéž a na státní to nese větší úpravu, ale ne tolik zákonů, jako spíše přístupu zastupitelů k tvorbě zákonů, rozpočtů a tak dále. Samozřejmě mohou být různé variace, nabízí se třeba to, že starostové se budou částečně podílet na spravování kraje a hejtmani na státu. Vše bude krásně dynamické, jednoduché, navzájem propojené a provázané. Navíc 10 miliónu lidí nezkorumpujete ani neopijete mocí jeden nad druhým. 

Tento systém odráží, jak to doopravdy je s mocí lidí, pokud není potlačena, zmanipulována a zastrašena. Je to jedna z nejlepších státních investic, která by se mohla povést a zrodit společnost do rovnocennosti, jednoty a harmonie, což sebou nese zaručeně i nějaké ty porodní bolesti, které k tomu patří.

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..