TOP 10 – Slavné neúspěchy v příbězích o úspěchu, které Vás budou inspirovat nevzdávat to

„Selhání“, „chyby“ se dějí každý den, ve škole, v zaměstnání, v domácnosti a v rodinách. Jsou nevyhnutelné, ale přesto nás často vedou ke zlobě a pesimismu. A proč? Důvodů je více a jedním z hlavních je, že nás od mala systém školství nutí k tomu nedělat chyby, protože je odměňuje špatnou známkou. A potom si člověk jednoduše navykne k tomu jednat velice opatrně a bát se chyby, která ho snadno demotivuje. Ale o tomhle tento článek nebude. Tady si ukážeme příběhy slavných lidí, kterým i velké neúspěchy nezabránili v tom vydržet a pokračovat dále.

Ano myšlenka házet rukama do vzduchu a opustit naši nastolenou cestu je lákavá, ale spojme se na chvíli s lidmi, kteří velké selhání zažili a přesto uspěli.

 

„Prohra je jen příležitost k tomu, abychom začali znovu a inteligentněji.“ – Henry Ford

 

Zde je 10 slavných neúspěchů v příbězích o úspěchu z celého světa, které Vás budou inspirovat k tomu, abyste pokračovali a nesešli ze své cesty:

 

1. J.K. Rowling

Během úvodní řeči na Harvardu, autorka Harryho Pottera J.K. nastínila význam a hodnotu selhání.

Proč? Jednoduše proto, že taky zažila selhání.

Několik málo let po maturitě prožila její noční můru. Podle jejích slov,

„Selhala jsem velice. Velice krátkodobé manželství vybuchlo, a já byla bez práce, osamělým rodičem, a tak chudá, jak je možné být v moderní Británii, aniž bych byla bezdomovec. Obavy, které o mě měli moji rodiče a které jsem o sebe měla já, se naplnily. A podle obvyklých standardů, jsem byla největší selhání, které znám.“

Vystoupit z tohoto nezdaru silnější a s větším odhodláním bylo klíčem k úspěchu.

2. Steve Jobs

Nyní revoluční Apple začal se dvěma muži v garáži. O několik let později byla společnost o hodnotě 2 miliard dolarů s více než 4000 zaměstnanci.

Přesto, téměř neuvěřitelně, byl Steve Jobs propuštěn ze samotné společnosti, kterou založil.

Propuštění ho přimělo uvědomit si, že jeho vášeň pro jeho práci byla větší než zklamání z tohoto neúspěchu. Další firmy jako NeXT a Pixar nakonec dostaly Jobse zpět na pozici CEO v Apple. Jobs řekl v roce 2005:

„Tehdy jsem to neviděl, ale ukázalo se, že vyhazov z Apple bylo to nejlepší, co se mi kdy mohlo stát.“

Pokud jste ztratili práci nebo prostě hledáte něco jiného. Nevzdávejte to, můžete být jako tenhle chlápek!

3. Bill Gates

Bill Gates nedostudoval Harvard. Spoluvlastnil společnost Traf-O-Data, což bylo skutečným selháním.

Dovednost a vášeň pro počítačové programování však tento neúspěch proměnili. Bill Gates se stal průkopníkem se slavnou společností Microsoft a tehdy 31letým nejmladším miliardářem na světě.

Podle jeho vlastních slov:

„Je v pořádku oslavovat úspěch, ale více důležité je dbát na lekci z neúspěchu.“

To úplně neznamená, že vyhazovat z Harvardu z vás udělá miliardáře. Ale touha a vášeň je víc než titul z univerzity.

4. Albert Einstein

Slovo „Einstein“ je spojeno s inteligencí a synonymem pro genialitu. Přesto je známo, že průkopník teorie obecné relativity, dokázal plynule mluvit až od devíti let. Jeho vzpurná povaha vedla k vyloučení ze školy a nebyl přijat do Curyšské polytechnické školy.

Jeho dřívější neúspěchy ho nezastavily v získání Nobelovy ceny za fyziku v roce 1921. Nakonec věřil, že:

„Neúspěch je úspěch, na kterém se právě pracuje.“

Dodnes jeho výzkum a myšlenky ovlivňují různé aspekty života, včetně kultury, náboženství, umění atd.

5. Abraham Lincoln

Neúspěch v podnikání v roce 1831, nervové zhroucení v roce 1836, porážka ve volbách na prezidenta v roce 1856, Abrahamu Lincolnovi odmítnutí a neúspěch nebyli cizí. Raději než by to bral jako znamení pro kapitulaci, rozhodl se pokračovat v jeho ambicích.

Jeho slova:

„Moc mě neznepokojuje, zda jste selhali, ale jestli jste se spokojili svým selháním.“

Lincoln byl v roce 1861 zvolen jako 16. prezident Spojených států amerických.

Pokud Vás někdo odmítne, to není určujícím faktorem. Úspěch je stále možný.

6. Michael Jordan

„Netrefil jsem v kariéře více než 9000 střel. Prohrál jsem více než 300 zápasů. 26krát mi důvěřovali na poslední hod v zápase a já jsem minul. Selhával jsem v životě znovu a znovu. A právě proto jsem uspěl.“

Byla by snadná a mylná představa, že za úspěchy Michaela Jordana stojí pouze přirozený talent. Trenéři na něj pohlíželi v začátcích špatně kvůli jeho malé výšce. Hvězdu, kterou známe, utvořili roky úsilí, praxe a neúspěchů.

Úspěch Michaela Jordana spočíval v jeho vnitřní motivaci, jedné z nejmocnějších motivací, která nás vede k úspěchu.

7. Steven Spielberg

Steven Spielberg je považován za jednoho z nejvlivnějších filmařů všech dob. Je proto zajímavé uvědomění, že génius, který stál za Čelistmi a E.T. měl na střední škole špatné známky, takže ho třikrát odmítli přijmout na University of Southern California.

Když byl na vysoké škole, upoutal pozornost vedoucích pracovníků společnosti Universal, kteří s ním v roce 1969 podepsali smlouvu a přijali ho jako televizního režiséra. To znamenalo, že svůj vysokoškolský titul dokončil až za 33 let.

„I když stárnu, to, co dělám nikdy nezestárne, a to je to, co si myslím, že mě drží hladového.“

Špatné známky ze střední školy stranou, není pochyb o jeho genialitě.

Spielberg režíroval 51 filmů a získal tři Oscary.

8. Walt Disney

Tvůrce Mickey Mouse Walt Disneyho nevzali do armády. Jeden z jeho dřívějších podniků, Laugh-o-Gram Studios, zkrachoval kvůli jeho neschopnosti vést úspěšné podnikání. Jednou byl vyhozen z novin v Missouri za to, že „Nebyl dostatečně kreativní.“

Přesto je dnes génius studia Disney zodpovědný za generace vzpomínek a snů z dětství. Od Sněhurky po Ledové království bude bavit svět i v dalších generacích.

Logika za tím je jednoduchá:

„Nedíváme se příliš dlouho zpět. Pořád se pohybujeme vpřed, otevíráme si nové dveře a dělám nové věci, protože jsme zvědaví…a zvědavost nás vede po nové cestě.“

9. Vincent Van Gogh

Během svého života trpěl Vincent Van Gogh duševní chorobou, neúspěšnými vztahy a spáchal sebevraždu ve věku 37 let.

Ve svém životě prodal pouze jeden obraz a měl nálepku neúspěšného umělce. To však nebránilo jeho vášni a nadšení pro umění.

Nikdy nevěděl, že roky po jeho smrti bude znám jako klíčová postava ve světě postimpresionismu a nakonec jako jeden z největších umělců, který kdy žil.

Podle slov tohoto velkého, ale tragického muže:

„Slyšel jsem hlas, který mi říkal: Nemaluj, Ty to nedokážeš. A tak jsem popadl všechny barvy, a v tom ten hlas utichl.“

10. Stephen King

Jako paranoidní dítě, trápené nočními můrami a vychováváno chudobě, není divu, že z Stephen King dostal titul: „Mistr Hororu“.

Závislost na drogách a alkoholu byl způsob, jak se vypořádat s neštěstím, které pociťoval v životě. Frustraci, kterou pociťoval z mnoha odmítnutí od vydavatelů v kombinaci nezákonnými látkami mu v životě, mu moc nepomáhala.

Emoce v jeho životě byly tak intenzivní, které věnoval do psaní. A proto řekl:

„Děláme horory, aby nám pomohli se vyrovnat s těmi skutečnými.“

Psaní se stalo jeho mechanismem pro zvládnutí životních „hororů“, a tak se tento autor, kterého známe dnes, stal úspěšným.

 

Na těchto příbězích jasně vidíme, že neúspěch, chyby a selhání jsou pouze součástí úspěšné cesty.

 

 

Zdroj: www.lifehack.org

 

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..