TOP 10 – Skvělé vědomé filmy roku 2019 (dobré filmy ke shlédnutí)

Je asi pravdou, že filmy povznášející vědomí jsou stále v Hollywoodu nedostatkovým zbožím. A často musíme hledat skryté poselství od scénáristů, které do filmu často propašují v úkrytu za laciné scény přitahujíc davy a zisky. Avšak jsou i filmy, kde je poselství více zřejmé a tudíž filmy jsou daleko vědomější a povznášející. Takže je pár drahokamů, které se vyplatí shlédnout.

Vnímejme u filmů více jaký na nás mají dopad, na naši náladu a celkový stav vědomí.

Jedná se o filmy s duchovní poselstvím, přes nekonvenční, ale hluboké příběhy, po dokumentární filmy, která nám otevřou oči…

Vím, že v tomhle ohledu nejde vytvářet jakékoliv žebříčky, proto pořadí neberte nějak dramaticky. A celý žebříček berte pouze jako několik tipů na vědomé filmy za rok 2019, které by Vám měli projí hledáčkem.

1.Harriet

Film o hrdinské Harriet, která neuvěřitelně uprchla z otroctví. A také o její hrdinské snaze pomáhat ostatním v osvobození z otroctví.

2.The Biggest Little Farm

Příběh popisuje přesun Johna a Molly na farmu o rozloze 200 hektarů, naprosto mimo ruch velkoměsta Los Angeles. Snímek nabízí jedinečný pohled na možnost „alternativního“ bydlení.

3.Free Trip to Egypt

„Dvě kultury, jeden svět“ je slogan spojený s tímto neuvěřitelným a silný filmem. Film má snahu změnit vnímání Američanů znepokojených islámskou hrozbou. A jak to dělá? Nabídne výlet do Egypta zadarmo. Jedná se o dokumentární film, který má velký potenciál změnit způsob, jakým si vytváříme úsudek, bez ohledu na to, jak otevřeně smýšlíme.

4.The Twelve

Možná jeden z nejdůvěryhodnějších a nejpropracovanějších dokumentárních filmů, jaký máme možnost vidět. Dvanáct starších předává svoji moudrost o naději pro pomoc lidstvu v těch nepokojných dobách. Co skutečně činí film tak pozoruhodným je sdílení moudrosti od jedinců z geograficky a demograficky rozmanitých oblastí, kteří mohou ovlivnit náš pohled na lidstvo.

5.Fantastic Fungi

Film Fantastic Fungi (Fantastické houby) zkoumá neuvěřitelnou historii a současné využití hub v kouzelném, tajemném a léčivé světě. Snímek se zabývá neuvěřitelnou rolí kterou houby pro nás hrají v hojení a regeneraci života na planetě. Nabízí nám jedinečnou perspektivu. 

6.Země medu

Stárnoucí včelařka se v rurálním prostředí makedonských hor pokouší udržet tradici poctivého, k přírodě ohleduplného včelařství. Z její klidné každodennosti, kdy se kromě péče o včelstva a prodeje medu v přilehlém městě také trpělivě stará o matku dožívající v jejich hospodářství bez elektřiny, ji vyruší příchod nomádských včelařů, kteří přírodu chápou především jako příležitost k zisku, jímž se chtějí vymanit ze své chudoby. Tvůrci strávili s hrdinkou snímku tři roky a pořídili přes čtyři sta hodin materiálu, z nichž vzešel melancholický environmentální apel, lyricky zachycující krásu neposkvrněné přírody.(MFDF Ji.hlava)

7.Brittany Runs a Marathon

Příběh mladé ženy, která se rozhodne provést velké změny svého životního stylu, aby se mohla zúčastnit a úspěšně dokončit maraton v New Yorku. Snímek je nabitý schopností předat nám důležitou zprávu a zároveň je skutečně vtipný, takže jeho shlédnutí je prostě skvělé.

8.The Farewell

Rodina rozesetá po světě (USA, Japonsko) zatají matriarchální babičce žijící v domovské Číně její smrtelnou nemoc a naplánuje velkou svatbu, aby se během oslav všichni příbuzní a přátelé mohli s babičkou ještě potkat. Natočeno podle „skutečné lži“ – jde o rodinný příběh režisérky Lulu Wang, ztělesněné v příběhu v postavě začínající newyorské spisovatelky Billi. Setkání příbuzných je testem toho, zda rodinná pouta a láska přetrvaly přes dlouhé odloučení. Tragikomický příběh se dotýká kulturních rozdílů mezi Čínou a USA, aniž by je přísně poměřoval.(DavidWark)

9.Manželská historie

Film s hvězdný obsazením, kde manželský pár pochází realitou, která je řadě z nás známá. Snímek ukazuje vše, co přichází s rozpadem manželství, ale rodina se rozhodne zůstat spolu.

10.Dark Waters

Drsné drama, které vypráví příběh o pokus právníka, který chce zahájit enviromentální soudní řízení proti obrovské chemické společnosti. V dnešní době, kdy čím dál více společností prochází skandály ohledně znečišťování prostředí, je tento snímek je velice aktuální.

Zdroje: collective-evolution.com, youtube.com, fotografie / stocksnap.io

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..