TOP 10 – Nejoblíbenější citáty a myšlenky Johna Lennona

John Lennon byl aktivista, který kráčel cestou lásky a stal se jedním z „bojovníků“ za mír. Samozřejmě nemusím připomínat, že spoluzaložil nejznámější a nevlivnější kapelu popové hudby všech dob The Beatles. Je známí jako zpěvák a skladatel, který se zapojoval do veřejného života.

John Lennon byl vetšinu dětství vychováván svojí tetou a jeho matka ho pravidelně navštěvovala a učila ho hrát na banjo a klavír.

Poté, co Lennon pomohl vytvořit první britskou kapelu, která ve Spojených státech dosáhla obrovského úspěchu, se John Lennon rozhodl opustit kapelu a zahájil sólovou kariér. V tom mu pomáhala jeho manželka Yoko Ono. Jsou známí například tím, jak mírově protestovali tím, že zůstali v posteli, zatímco u nich byla tisková konference, u které byli natáčení a dotazováni. Oba yli velkými odpůrci války ve Vietnamu a zastánci míru a lásky ve světě.

V roce 1971 vydal Lennon své druhé sólové album Imagine, které ihned zaznamenalo velký úspěch. John Lennon patřil do doby, kdy umělci přijali své role v sociálním a kulturním vlivu. Používali pódia k tomu, aby sdělovali světu svoje hodnoty a vize pro lepší svět.

V roce 1980 byl John Lennon zatřelen u svého bytu v New Yorku. Jeho smrt zasmutnila miliony fanoušků po celém světě. Ale jeho poselství v jeho vyjádřeních a především v písních žije dál. Pojďme si dnes připomenout jeho nejoblíbenější citáty.

 

10.

„Láska je odpověď.“

9.

„Hledáš-li pravdu, nedívej se dál než k svému srdci.“

8.

„Jediný prostředek, jak život snést – považovat ho za krásný.“

7.

„Netrhejte motýlům křídla, vždyť oni pak pláčou. Nešlapte po kytkách, vždyť kytky tak krásně voní. Nezabíjejte lásku, vždyť láska je křehká jako ty kytky, a hlavně nezabíjejte lidi, vždyť lidi se milují.“

6.

„Hledali jsme štěstí a našli jsme sebe.“

5.

„Láska je nejkrásnější trápení, které tkví v ponížení lidské hrdosti…“

4.

„Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem život. Pláčeš? I v slzách je síla. Tak jdi a žij.“

3.

„Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.“

2.

„Miluji život, protože mi dal tebe. Miluji tebe, protože ty jsi můj život.“

1.

„Říkáš: miluji déšť, když však prší, jdeš se schovat, abys nezmokl. Říkáš: miluji slunce, když však svítí, jdeš se schovat do stínu. Mám strach, že mi jednoho dne řekneš: miluji tě.“
 

A na závěr příhoda Johna Lennona z dětství:

 
„Když jsem byl malý, ptal jsem se mamky, co je v životě nejdůležitější. Ona mi odpověděla: „Štěstí“. Když jsme pak ve škole psali, co chceme v životě být, já napsal: „Šťastný“. Řekli mi, že jsem nepochopil zadání. Já jim odpověděl, že oni nepochopily život.“
 

A úplný závěr 🙂

 
„Největším vítězstvím je nepotřebovat žádné vítězství…“
 

Zdroj: citaty.net, goalcast.com

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..