TOP 10 – Celebrity, kterým meditace pomohla v úspěchu a životě

Meditace se v posledních letech stala častější objektem našeho zájmu, a mohou za to ve velké míře slavní lidé a úspěšní, kteří otevřeně mluví o tom, že začali s meditacemi nebo provedli takový meditační coming out. 😀 Tedy, že se přiznali k tomu, že již dlouhou dobu meditují a ve velké míře jim to pomohlo a pomáhá na jejich cestě. O meditaci jsme již napsali několik článků, například, jak snadné je začít, jaké to má věděcky ověřené pozitivní dopady na nás a také jsme informovali o tom, jak roste oblíbenost meditace napříč generacemi.

Tento článek má opět sloužit jako taková propaganda meditování :D. Opět chci vypíchnout, že nemusíme být mnichy v buddhistickém klášteře, abychom si svůj život prozářili a zkvalitnili meditacemi.

Jistě je známo, že mnohem více známých osobností medituje, ale tento převzatý žebříček se mi líbil nejvíce, jako takový ukázkový vzorek, na kterém můžete spatřit, že meditace může být důležitým nástrojem na cestě k úspěchu, zvládání náročných a stresujících úkolů a celkově ke zlepšení prožívání našeho života. A lidé, kteří se nachází v tomto žebříčku, se často sami vystavují náročný a těžkým situacím, takže dobře vědí, jak se na tyto situace připravovat. Nechci tvrdit, že to je jediný nástroj, kterým jim vysloužil daný úspěch, ale určitě v tom hrál velkou roli. Meditace není věc, kterou nutně musíme vnímat jen jako duchovní nástroj, ale jako praktickou možnost zlepšení našeho života.

Jedná o žebříček zahraničních lidí, ale v Česku se najde také řada známých osobností, které veřejně mluví o praktikování meditací. Jedním příkladem za všechny je Tomáš Klus.

1.Oprah

Jako jedna z nejznámějších žen v Americe říká, že jediný způsob, jak se naladit na svoji nejlepší kreativitu, motivaci a sebe samu, je věnovat se alespoň jedné (ne-li dvěma) 20minutovým meditacím denně. Medituje od roku 2011 a říká, že viděla meditace, která pomohly jejím spolupracovníků spát lépe, měli lepší vztahy se svými přáteli a rodinou a pomohla překonat fyzické nemoci, jako jsou migrény. Dokonce nedávno spolupracovala s Deepakem Choprou na 21denní meditační výzvě.

2.Steve Jobs

Ačkoli už není mezi námi, je další jméno, které si zaslouží být na tomto seznamu. Jako inspirativní podnikatel a kreativní mysl moderní doby není tajemstvím, že Steve Jobs používal meditaci k manifestování svého úspěchu. Považoval meditaci všímavosti (mindfulness) za velmi užitečnou pro snížení stresu, získání jasnosti a zvýšení tvořivosti.

3.Sheryl Crowe

Říká, že meditace jí změnila život. Tvrdí, že je velmi sebekritická, ale to byste neuhodli, kdybyste ji viděli v akci. Je to proto, že praktikuje meditaci k tomu, aby „uzavřela mozek“ po dobu 40 minut denně, přičemž tvrdí, že i když meditace zabere nějaký čas, ve skutečnosti tím vytváří více prostoru ve svém dni a pomáhá ji držet meditační myšlení, i když je dění hektické.

4.Russell Brand

Komik Russell Brand přísahá, že meditací dosahuje toho, aby zůstal uzemněný a propojený s nesobeckostí. Úspěšně používá meditace a jógu, aby si pomohl v zotavení se závislosti na alkoholu a drogách. Nyní je jedenáct let střízlivý, dokonce vede kurzy jógy v Hollywoodu, když zrovna nedělá nějakou komediální show nebo netvoří při herecké roli.

5.Madonna

Ačkoliv jednou tvrdila v písni, že je „materiální dívkou“, Madonna dnes působí trochu jinak. Skvěle praktikuje transcendentální meditaci, ve které usiluje o duchovní mír, a je všeobecně známo, že používá jógu k udržení těla v úžasné kondici.

6.Nicole Kidman

Paní Kidmanová je další fanoušek transcendentální meditace, praktikuje ji již od svých 20 let. Snaží se nejméně 30 minut každý den. Pomáhá jí v tom aplikace v telefonu, která ji umožňuje spojit se s lidmi po celém světe, kteří meditují v daný moment přímo s ní.

7.Jerry Seindfeld

Tento slavný vtipálek otevřeně prohlašuje, že meditace je 100% zodpovědná za jeho vysokou hladinu energie a jeho schopnost toho tolik dělat. Pan Seinfeld medituje víc než 40 let a přirovnává dobrou meditační seanci k velkému nočnímu spánku. Dokonce říká, že jediný způsob, jak přežil 9 let, které strávil tvorbou 22 epizod ročně, byly jeho každodenní polední meditace.

8.Gwyneth Paltrow

Je známá nejen svými hereckými rolemi, ale také svým úspěšným blogem o zdraví a životním stylu. Naučila se meditovat v roce 2010 a od té doby v tom pokračuje dál. V minulosti dokonce získala prostředky na podporu Nadace Davida Lynche na podporu meditace ve vzdělání dětí.

9.Ellen Degeneres

Jedná se o člověka, který je zábavný a miluje dobro. Svoje síly využívá k tomu, aby podpořila vzkvétající kariéry jako komediantka a hostitelka v talk show. Jak tedy udržuje veškerou pozitivitu a motivaci? Uhádli jste – meditací! Říká, že je to nejlepší způsob, jak se resetovat, když životní okolnosti blázní. A my všichni můžeme používat toto resetovací tlačítko!

10.Kobe Bryant

Člověk by nutně nemusel propojovat atletickou sílu s meditací, ale Kobe Bryant používá svoji meditační praxi, aby udržel svou mysl jasnou po celý den. Musí žonglovat s tolika činnostmi jako bývalý hráč NBA, obchodník na plný úvazek, filantrop, není divu, že meditace je důležitou součástí rutiny této celebrity.

Být celebritou není vždy snadné. Filmový, zábavný, technický a sportovní průmysl jsou často chaotické a náročné. Tyto celebrity a mnoho dalších toto předurčuje k hledání cest, které jsou zvládnutelné po mentální, duševní a fyzické stránce. A jako taková se nabízí možnost meditace a proto také k meditační rutině často sáhnou tito lidé. Ukazují skvělý příklad pro ostatní, jak v rušivých okolnostech zachovat radost a klid. Slavní lidé často šíří poselství, jak jóga a meditace mohou každému pomoci dosáhnout jejich cílů pro šťastný a vyvážený život! Jak Vám pomohla meditace v úspěšném životě? Jaká je Vaše oblíbená česká/zahraniční celebrita, která medituje? Napište nám do komentáře na FB pod tento článek. 

Zdroj: stressprevention.org

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..