The Game Changers – revoluční dokument, který může změnit pohled na veganskou stravu a sport

Dovolte mi začít rovnou částí z tohoto dokumentárního filmu. Tahle otázka byla položena veganovi a jednomu z nejsilnějších lidí na planetě Patriku Baboumianovi:

Někdo se mě zeptal:
Jak můžeš být silný jako býk, když nejíš maso?
 
A já odpověděl:
Už jsi někdy viděl býka jíst maso?

 

Takže to vypadá, že tento dokumentární snímek změní pohled na maso, bílkoviny a sílu. Má obrovský potenciál změnit rozšířený mýtus o tom, že sportovec nemůže bez masa dosahovat velkých fyzických výkonů a že skuteční chlapi musí jíst maso. Přinejmenším je revoluční v tom, jaké osobnosti ze sportu v něm účinkují a zastávají myšlenku veganství. Například James Wilks, Arnold Schwarzenegger, Patrik Baboumian, a mnozí další a to nejen z prostředí sportu. Zdá se, že mnohé, co se za poslední léta zažilo ve stravě a ve sportu, byl pouze marketingový tah. A, že člověk, který je vegan může bez problémů dosahovat neuvěřitelných fyzických výkonů.

Nemůžu se dočkat tohoto snímku, jelikož by mohl minimálně rozpoutat velikou diskuzi na toto téma a zbourat mnoho našich myšlenkových bariér v oblasti sportu a stravování. Myslím, že na to již určitě dozrál čas a tento dokument přinejmenším mnoho lidí zkoukne s otevřenou myslí.

Datum vydání byl 16. září v USA, takže už bude brzo snímek ke zkouknutí i v ČR. Respektive by měl být již k dispozici na iTunes. Nyní můžeme jen spekulovat a dopadu takového filmu a o jeho kvalitě. Ale minimálně podle traileru vypadá, tak trochu po americku, velkolepě.

Dokument bude dostupný na digitálních platformách celosvětově od 1. října. Dokument si můžete předobjednat již nyní na iTunes: https://apple.co/2lZ18bK

 

Obsah (CSFD):

Dokument ukazuje životy špičkových športovcov, vojakov zo špeciálnych jednotiek, vedcov, kultúrnych ikon aj hrdinov všedných dní živiacich sa rastlinnou stravou. Okrem producenta Jamesa Camerona sa na filme podieľal i šampión zmiešaných bojových umení James Wilks a oskarový režisér Louie Psihoyos, ktorý k filmu dodáva: „Najsilnejší muž sveta je vegán. Najrýchlejší muž sveta, prvý, ktorý pokoril hranicu 10 sekúnd na stovke, bol v tej dobe na rastlinnej strave. Naším filmom sa snažíme rozbiť mýtus, ktorý tvrdí, že aby ste boli skutočnými chlapmi, potrebujete živočíšne bielkoviny.“(whack)

 
 

Ti, kdo mění svět / The Game Changers (oficiální trailer)

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..