Sir David Attenbourgh – 92letý milovník přírody a tvůrce úžasných dokumentů

Velký milovník a zastánce přírody, kterému je krásných 92 let a přesto točí další a další dokumentární filmy o přírodě. V nich nám přináší příběhy, které nám pootvírají dvířka fungování a ryzí dokonalosti přírody. Takové poznání a emoce nám asi nenabídnou žádné jiné dokumentární filmy. Sir David Attenborough dokáže trpělivě nekolik let společně se svým týmem natáčet tolik materiálu. A poté nám z toho představit tak zajímavé a emotivní příběhy. V posledních letech při nové technice navíc v takovém detailu, že nám připadá, jako bychom tam byli spolu s nimi.

Důležitý je taky smysl těchto dokumentů, který nám má ukázat nádhery přírody, kterých bychom si měli vážit a radovat se z nich. A proto tam jsou zobrazeny přírodní „zázraky“, ale také z části dopad lidské civilizace a ně. Který v mnohých případech je velice devastující.

V dokumentech vidíme od mořského světa, přes pouště, šimpanze v Africe až po tučňáky na Antarktidě. A to jsem toho mnoho vynechal. Jelikož není možné ani všechno vyjmenovat, co nám tyto dokumenty přiblížili. Jednoduše řečeno přírodu a zvířata z celého světa.

Tři nejlépe hodnocené dokumentární seriály na CSFD jsou od Davida Attenborougha. To už o něčem svědčí 🙂 Konkrétně: Zázračná planeta II, Zázračná planeta a Modrá planeta.

Ještě bych chtěl vyzdvihnout to, že Sir David Attenborough aktivně natáčí i v tak pokročilém věku. A plánuje další projekty v budoucnu. To vypovídá dost o tom, že jeho „práce“ a celoživotní soužití s přírodou ho naplňují a dávají smysl jeho životu. V tomhle je také velkou inspirací pro nás všechny.

Tady nabízíme malou Youtube ochutnávku z toho, co dokumenty přináší:

David Attenborough: Zvířecí dynastie (TV seriál)

Modrá planeta II (TV seriál)

Zázračná planeta II (TV seriál)

Úžasné, nádhera,…

zdroj: CSFD

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..