Proč byl Nikola Tesla spirituální mystik a říkal světu, aby studoval nefyzikální jevy

Jedno z nejzajímavějších tvrzení od Nikola Tesly je: „V den, kdy věda začne studovat nefyzikální jevy, dosáhne se většího pokroku v za jednu dekádu než za celé předchozí staletí existence.“

Už se to děje. Postmateriální věda je tady, a ačkoliv je to výzva pro aktuální dogma ve vědě, jde to směrem, kterým se potřebujeme vydat.

Dnes najednou máme stovky publikovaných článků ve vědeckých časopisech ukazujících, že parapsychologické experimenty nám otevírají mnoho poznání, které je často mnohem platnější než „tvrdá“ věda.

Možná nejlepším příkladem je black budget (černý rozpočet = tajné výzkumy) věda, výsledky programů, jako například STARGATE jsou neuvěřitelné. Máme k dispozici mnoho utajovaných dokumentů, které nám dávají mnoho příkladů lidí s výjimečnými schopnostmi. A výčet takových výzkumů je široký, a vše se dá zařadit do kategorie parapsychologie, což zahrnuje i studium kvantové fyziky, telepatie, schopnost předpovídat, dálkové nazírání, intuice, propojení mysli a těla, a takhle by se dalo pokračovat dále.

Když byl program STARTGATE odtajněn, Americké výzkumné instituty pro výzkum přezkoumali závěry tohoto programu a jejich závěr zní:

„Statistické výsledky zkoumaných studií jsou daleko za hranicí, která by mohla znamenat náhodu. Argumenty proti výsledkům, které by mohli působit pochybnosti kvůli metodickým nedostatkům, byli vyvráceny. Výsledky podobné velikosti, jako byly nalezeny ve vládou placených výzkumech SRI a SAIC byly replikovány v mnoha laboratořích po světě. Takové konzistentní závěry nelze vysvětlit tvrzeními o nedostatcích či podvodech.“

Již v roce 1985 zpráva vypracována Vojenským výzkumný ústavem odhalila: „Údaje přezkoumávané v této zprávě představují skutečné vědecké anomálie, pro které nikdo nemá dostatečné vysvětlení.“ Tyhle informace nastiňují pozadí toho, že nemateriální věda má svoji platnost.

Proč je nehmotná věda tolik studována ve světe „black budget“, na nejvyšší úrovni vlády, ale je stále zpochybňována a vysmívána v mainstreamové vědě? To moc nedává smysl, zejména v kontextu provedených a opakovatelných důkazů, které jsou nám k dispozici.

Mezinárodně uznávaní vědci se pravidelně scházejí, aby zdůraznili to, co je komunitou hlavního vědeckého proudu přehlíženo – skutečnost, že hmota (protony, elektrony, fotony a cokoliv, co je vnímáno jako hmota) není celá realita. Chceme pochopit podstatu naší reality, ale jak to můžeme udělat, pokud neustále zkoumáme pouze hmotné aspekty bez dalších souvislostí? Co další role nefyzikálních systémů, jako je například vědomí, a jejich interakce s fyzickými systémy (hmotou)?

Parapsycholog Gary Schwartz je autor a profesor na Arizonské univerzitě, který je součástí shromáždění vědců, kteří zdůrazňují, že hmota není jedinou realitou. Problém shrnul velice dobře: „Někteří materialisticky naklonění vědci a filozofové odmítají uznat tyto jevy, protože nejsou v souladu s jejich výlučným pojetím světa. Odmítnutí postmaterialistického zkoumání přírody nebo zavrhnutí odmítnutí zveřejnění pevných vědeckých poznatků podporující postmaterialistický rámec jsou protikladem skutečného ducha vědeckého bádání, protože s empirickými údaji musí být vždy náležitě nakládáno. Data, která neodpovídají preferovaným teoriím a vírám, nemohou být apriori odmítnuta. Takové síto patří do říše ideologie, ne vědy.“

Je potěšení a navíc si myslím, že je důležité, takové téma otevírat a připomínat, protože lidské vědomí a jeho zkoumání může mít hluboké účinky na nás, naše prožívání a celkově na objektivní i subjektivní realitu.

Zdroj: Collective-evolution.com

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..