Dobré zprávy – Populace tygrů indických vzrostla o více než 30 %

IIndie a sousední Nepál jsou na dobré cestě dosáhnout cíle zdvojnásobení populace divokých tygrů v roce 2022.

Podle nejnovějšího oficiálního průzkumu se populace divokých tygrů v Indii zvýšila na 2 967, což je více než počet 2 226 před čtyřmi lety. Indický premiér Shri Narendra Modi uvedl, že nárůst byl „historickým úspěchem“ a to díky snahám o jejich zachování.

Sčítání, které se provádí každé čtyři roky, je založeno na informacích shromážděných na základě průzkumu 380 000 čtverečních kilometrech půdy. Čerpá se také z dat z téměř 350 000 snímků pořízených ve známých stanovištích tygrů.

Podle Modiho se v posledních pěti letech lesní porost v Indii rozrostl spolu se zvýšením počtu chráněných oblastí. V prohlášení uvedl: „V naší politice, v naší ekonomice, musíme změnit naši konverzaci směrem k ochraně přírody.“ Dodal, že je možné dosáhnout zdravé rovnováhy mezi rozvojem a životním prostředím.

Čísla naznačují, že Indie je na dobré cestě k dosažení cíle stanoveného v Petrohradské deklaraci z roku 2010, kdy se země zavázaly do roku 2022 zdvojnásobit své národní populace divokých tygrů. V té době měla Indie odhadem 1 700 divokých tygrů.

V loňském roce sousední Nepál oznámil populaci divokých tygrů 235, ze 121 v roce 2010.

Zdroj: positive.news

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..