Nové video od Grety Thunberg – „Musíme chránit, obnovovat a financovat…přírodní řešení“

Příběh této mladé dívky je známí po celé světě. Pro někoho je Greta Thunberg kontroverzní postava, které však nelze upřít, že poutá pozornost k důležitému tématu. Myslím si tedy, že zastává neuvěřitelně potřebnou roli, která vyžaduje velkou odvahu a vnitřní sílu. A ta je u tak mladé dívky obdivuhodná.

Hovoří zaníceně o klimatickém problému a často říká nepříjemné věci, které se politikům, majitelům korporacím a konzumní společnosti nemusí líbit. Proto často schytává kritiku, že je moc mladá, že nechodí do školy a, že tomuto problému nemůže rozumět. Ona však nepřestává a dále pokračuje jasně v sdělování svých názorů. A vypadá to, že se svých názorů neustoupí ani o krok. Chápu, že se na tuhle iniciativu občas nabalí někdo, kdo do toho nejde z čistým záměrem, ale chci říct, že se mi nelíbí, jak se někteří vyjadřují až urážlivě o této mladé dívce, to do civilizované společnosti určitě nepatří. Ale i u těchto lidí chtě nechtě zasela myšlenku, která u nich probouzí úvahy nad klimatickými změnami, tedy upoutala jejich pozornost. Raději pojďme všichni společně v klidu diskutovat, i když třeba ve všem nejsme zajedno.

V tomto příspěvku jde hlavně o to, že Gréta v poslední době měla plamenný projev v OSN a vyšlo nové video, kde společně s ekologem a politologem Georgem Monbiotem vytvořili krásné, stručné a jasné sdělení, kterým upozorňují na nutnost chránit, obnovovat a financovat přírodní řešení k obnovení harmonie našeho klimatu.

 

Existuje jeden zázračný stroj, který vysává ze vzduchu uhlík, je skoro zadarmo a vyrobí se sám. Je to strom. Strom je příkladem přírodního klimatického řešení…

(úryvek z nového videa)

 

Na obě videa se můžete podívat zde:

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..