Nejsťastnější muž světa Matthieu Ricard – štěstí je dovednost, kterou se můžeme naučit všichni

Všichni, ať vědomě nebo nevědomě, hluboko uvnitř toužíme po tom cítit se v pohodě a být šťastní. Z Matthieu Ricarda tohle štěstí, humor a pohoda vyzařuje v každém okamžiku. V Jeho přednášce „Návyky štěstí“, se zabývá co to vlastně štěstí znamená a jak dosáhnout opravdu trvalého štěstí v životě. Nikoliv pouze krátkodobého potěšení, ale opravdové duševní pohody, hlubokého pocitu klidu a naplnění. Matthieu vysvětluje, jak pomocí mentálního tréniku tohoto stavu dostáhnout (způsob se dozvíte v jeho přednášce).

Mattheu Ricard říká, že i když prožíváte smutek nebo například radost, tak pocit duševní pohody leží daleko hlouběji pod těmito emocionálním stavy. Přirovnává to k moři, kde může být bouřka, vlny, ale hloubka moře tam pořád je. Nemění se.

Důležitá myšlenka přednášky je také, že štěstí do větší míry závisí na vnitřím nastavení člověka. A nikoliv pouze vnějších podmínkách jako jsou majetek, počasí, peníze, atd. To naše mysl všechno interpretuje. Jedná se tedy o nastavení naší mysli, aby z ní vycházeli pocity pohody a klidu. Pokud se zaměříme pouze na vnější okolnosti svého života, je to cesta k neštěstí. Jelikož vnejší podmínky můžeme ovlivňovat je do jisté míry. Přednáška obsahuje v krátkém čase opravdu skvělé a jasně formulované myšlenky. Navíc je plná humoru, laskavosti a radosti. Pouze 20 minutové video opravdu stojí za to.

Pro doplnění ještě několik málo informací o tom, kdo vlastně Matthieu Ricard je. Původem Francouz, fotograf, spisovatel, překladatel (někdy i Dalajlámi), jeden z nejšťastnějších lidí na světě a budhistický mnich, který se zabývá štěstím a prací s lidskou myslí. A také pomáhá v řadě prospěšních projektů jako jsou stavby škol a nemocnic v Nepálu, Tibetu atd.

Přednáška „Návyky štěstí“ aneb jak se naučit být šťastnější:

 

„Ke štěstí směřují všichni lidé bez výjimky, nehledě na cesty, po nichž se za ním vydávají. Jejich cíl je stejný.“ – Blaise Pascal

 
Matthieue Ricard napsal i několik knih, kde se zabývá štěstím a meditací. Pokud si chcete přečíst knihy, kde se do hloubky zabývá otázkou štěstí, tak doporučujeme knihy:
 

Kniha o štěstí

 
 

Umění meditovat

Pro seznámení s meditací, která pocit štěstí a klidu prohlubuje, Ricard napsal skvělou knihu: Umění meditovat. Ta má sloužit pro „lajky“, aby mohli jednoduchým způsobem proniknout do světa meditace, a tak zlepšit kvalitu svého života.
 
Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..