Nedostatečnost informování o ekologické katastrofě v podobě pojídaní masa

Produkce masa je problém, o kterém nikdo moc nechce mluvit v kontextu řešení hlavních hrozeb pro udržitelnost životního prostředí. Nejíst maso může tedy znamenat mnohem více než nějaké politické populistické řeči.

Pokud jde o dnešní rostoucí ekologickou krizi na naší planetě, hlavní média dělají velice špatnou práci, aby mluvili o tomto tématu s nějakou hodnotou a hloubkou.

Když je to teď IN, tak hlavní média samozřejmě informují o narůstající ekologické katastrofě. Pořád ukazují mizející ledovce v kontextu důležitosti recyklace. Jako by mohlo to druhé efektivně vyřešit to první. To teď není o tom, že by se nemělo recyklovat, odpad způsobuje řadu jiných ekologických katastrof, ale ne tolik globální oteplování.

Ekologická katastrofa je v médiích využívaná podobně jako neustále blížící se ekonomická krize, prostě strašení kolapsem. A taky občas trochu podávána jako konspirační teorie, z které se vymaníme prostě pozitivním smýšlením.

Když se podíváme na řadu médií zaměřených na ekologii mají tendenci ukazovat teorie o tom, jak nová revoluční technologie zachrání svět, například nové průmyslové standardy recyklace a nová ekologická brčka na pití. Určitě to jsou důležité součásti změny k udržitelnému životu tady na naší planetě. Nicméně součet všech těchto opatření a změn nezapříčiní zánik jednoho z největších ekologických problémů, kterému čelíme: konzumaci a výrobě masa.

Produkce masa je obrovský problém, o kterém zatím v masmédiích nikdo naplno nemluví, bohužel na plnou pusu o tom nemluví ani největší ekologické organizace.

Například hovězí maso produkované ze zvířat krmených obilím je naprosto neudržitelné. Je důležité poukázat na další fakt, že masové lobby drží díky svým sponzorským darům nevládní organizace v situaci, kdy v této oblasti raději mlčí nebo jen opatrně našlapují.

Je to o respektování života

Když vidíme film Cowspiracy, není nám divné, že Greenpeace odmítly rozhovor, a další organizace Sierra Club, Surfrider Foundation a Rainforest Action Network nebyly schopny odpovědět na otázky tvůrců ohledně výroby masa a dopadu na naši planetu.

Je zřejmé, že masový průmysl je silný. Během výroby tohoto filmu se jeden podporovatel stáhl.

I když existují různé způsoby, jak dosáhnou ekologické změny směrem k lásce k naší planetě, lásce k řekám, lesům zvířatům… nutně to není o tom se stát veganem. Protože v aktuální době vychází velká řada literatury a filmů, které tvrdí, že pokud se nemůžete stát veganem nebo vegetariánem, měli bychom aspoň jíst méně masa. A když jíme maso, tak pouze nějaké kultivované (z ověřených zdrojů), to je také lepší varianta.

Jedna věc je jistá: je pouze na nás, abychom podnikli nezbytné kroky k tomu, abychom se podíleli na ochraně životního prostředí a respektování života, jak jej dosud známe.

Zdroj: theecologist.org

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..