Mooji a jeho 3 úžasné rady pro život + zpráva pro celý svět

Mooji (také Múdži) je duchovní učitel/guru, který pořádá oblíbené setkání (satsangy). Tyto setkání se odehrávají v meditační duchu. Mooji se učil od indického H.W.L. Poonja, učitele neduality. Mooji také vychází z učení Ramana Mahašiho.

Mooji se narodil na Jamajce a dlouho byl odloučen od matky. V mládí se věnoval sportu a muzice. V 15 letech, kdy zemřel jeho otec, emigroval do Londýna. Z počátku se živil jako pouliční portrétista a postupně se učil nové umělecké techniky. Poté vyučoval umění na Brixton College. V uměleckém světě používal jméno Tony Moo. Následně se obeznámil s křesťanskou mystikou nastal posun v jeho duchovním vnímání a více se směřoval k víře. Odešel ze zaměstnání a 6 let se věnoval pouze meditacím v přírodě a hledání vnitřního klidu.

Jedním z dalších milníků, který určil jeho další duchovní vývoj, byla návštěva v Indii v roce 1993. Tam několik měsíců strávil se svým učitelem. Díky tomuto učiteli byl Mooji údajně schopen vidět všudypřítomný zdroj a pravdu existence. Po smrti svého učitele v roce 1999 začal Mooji pořáda po celém světě semináře (satsangy), tam pomáhá účastníkům v hledání přímého zážitku pravdy.

Nyní Mooji už nežije v Londýně, ale v Portugalsku v ašrámu Monte Sahaja.

Velkou silou disponuje Moojiho youtube kanál, kde je mnoho videí jak celé jeho satsangy tak i mnoho krátkých videí. Jeho videa disponují neuvěřitelnou moudrostí, výstižností, soucitem, humorem a jsou srozumitelná pro každého. (vynikající je kanál na youtube Mooji cz, kde jsou jeho videa s českými titulky).

Tady jsou odkazy na pár z videí s českými titulky, které jsem vybral. Pokud vás Moojiho videa zaujmou, jeho kanál jich obsahuje mnohem více.

Mistrova rada č.1: Nebraň se – Zemři…a žij

 

Mistrova rada č.2: Je to nic, nic, nic!

 

Mistrova rada č.3: Duchovno se nedá naučit, může jen rozkvést

 

Zpráva celému světu – Nedělejte si starosti vůbec s ničím

zdroj: youtube.com, wikipedia.cz

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..