Mnislav Zelený Atapana – „Mladí nechápou, že v každém mobilu mají kus ukradené amazonské džungle“

Mnislav Zelený zvaný Atapana se nedávno vrátil z dalšího pobytu u jihoamerických indiánů. A poskytl několik rozhovorů, kde povídá o svých zážitcích tam, ale také o nynější situaci a budoucnosti, která se týká vztahu člověka a přírody.

Nejvíce pozornosti vzbudilo, když se Mnislav Zelený vyjádřil k protestům mladých za záchranu klimatu, kde vidí, že mladí by více měli napomáhat svým konáním k zlepšení situace a ne jen čekat, že to za ně vláda či korporace vyřeší. Říká, že naše spotřeba musí zastavit roztočené výrobní pásy továren. A vzhledem k tomu, že se považuji za tuto mladou generaci, ke které tato výzva míří, tak se mě to nejprve trochu dotklo 😀 Mnislav Zelený nechodí kolem horké kaše a napřímo sděluje bez obalu svůj pohled na věc.

Ale následně mě to vedlo k tomu se nad sebou v tomto ohledu více zamýšlet a tím pádem mám možnost se rozvíjet i v tomto směru dále. Určitě se teď více zamýšlím, do jaké míry je moje konání směrem k záchraně planety a přírody jen pózou a módní záležitostí a do jaké míry činím i já konkrétní kroky ve svém životě. A že směrem ke snížení mého negativního dopadu na životní prostředí mám ještě co zlepšovat. Není potřeba dodávat, že nic není černobílé, že to vyřeší pouze spotřebitelé nebo majitelé korporací, ale že musíme fungovat zdravě jako celek. 🙂

Nebudu zde rozepisovat to, co najdete v těchto velice zajímavých rozhovorech nebo na blogu Mnislava Zeleného. Každý si to sám může poslechnout/přečíst a názor si udělá sám. Jen mi dovolte předtím, než zde uvedu odkazy na rozhovory a Mnislavův blog, pár citací z těchto rozhovorů, které mi nejvíce utkvěli v hlavě.

 

V každém vašem mobilu je kus ukradené amazonské džungle.

zdroj: článek Moje výzva všem

 

Snižme všichni, přátelé, a především ti mladší, své potřeby a buďme skromnější. Jedině tak ochráníme naši Zemi, z které jsme vyšli, jedině tak zpomalíme cestu k zániku Země.

zdroj: článek Moje výzva všem

 

Chtěl bych naočkovat lidem, aby materialismus nebyl novým božstvem

zdroj: rozhovor Mnislav Zelený Atapana 1. díl: Chtěl bych naočkovat lidem, aby materialismus nebyl novým božstvem

 

Aktuální rozhovory s Mnislavem Zeleným Atapanou

Český rozhlas Radiožurnál:

Mnislav Zelený: Musíme být skromnější. To je jediná cesta pro záchranu Země

Svobodné universum:

Mnislav Zelený Atapana 1. díl: Chtěl bych naočkovat lidem, aby materialismus nebyl novým božstvem

Mnislav Zelený Atapana 2. díl: Podpory, dotace a granty – to jsou pro mě sprostá slova

Odkaz na článek Mnislava Zeleného:

Moje výzva všem – v každém vašem mobilu je kus ukradeného amazonské džungle

 

foto: Archiv autora

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..