Lidé, kteří prožívají ve větší míře úzkosti v sobě rozvíjejí 5 superschopností. Vědecky ověřeno!

Úzkosti v nás pociťujeme jako něco nepříjemného uvnitř nás a na fyzické rovině to také není nic příjemného. Ale jak se říká, vše v sobě skrývá potenciál něčeho dobrého. A u úzkostí to není jinak. Prožíváním úzkosti se v nás mohou rozvíjet jisté „superschopnosti“, které můžeme v našem životě využít. Pokud patříte mezi lidi, kteří prožívají často úzkosti, můžete v tomto prožívání objevit i světlé stránky, které tím rozvíjíte. Jelikož s úzkostí je často spojená schopnost většího vnímání.

Pojďme se podívat, jaké „superschopnosti“ se mohou pojit a rozvíjet s úzkostí.

1. Schopnost vnímat energii druhých

Umění rozeznat, zda člověk ve vaší přítomnosti vysílá příjemné či nepříjemné vibrace. Člověk je citlivější na vysílanou energii od druhých a tím ji lépe rozezná. V přítomnosti negativních lidí se cítíte nepříjemně, ale naopak s pozitivními lidmi je to jednodušší. Normální lidé často hned nerozeznají negativní vibrace od druhých.

2. Zvýšená schopnost empatie

Lidé s úzkostnou poruchou se více dokáží vcítit do pocitů druhých a proto se více zajímají o jejich pocity. Běžné lidi to často nezajímá, a ani se nedokážou do situace druhého vcítit. Lidé s úzkostmi mají často zvýšenou schopnost empatie a to okolí možná někdy nechápe. Ti, kteří se v minulosti museli vypořádat s úzkostmi, umí rozeznat emoce ostatních mnohem lépe. Empatie je velice cenná vlastnost, díky které můžeme měnit životy ostatních k lepšímu a to i u lidí, které možná pořádně neznáte, protože se do jejich pocitů dokážete rychle vcítit.

3. Instinkt záchrany života

Úzkost jako taková představuje z minulosti vyvinutý mechanismu přežití a danému člověku umožňuje snadněji a rychleji pochopit aktuální situaci.

U člověka nastane z ničeho nic takový ten špatný pocit, že se něco špatného stane a jeho ochranné smysly pracují mnohem aktivněji. Například když se nacházíte na procházce venku a má se stát něco špatného.

Studie publikovaná v Evropském věstníku Psychologie zjistila, že lidé s vysokými úrovněmi úzkosti rozpoznali nebezpečí rychleji a rychleji i zareagovali.

4. Vyšší IQ

Vědci na SUNY Downstate Medical Center v New Yorku vyzkoumali, že lidé s vyšší mírou úzkostí jsou inteligentnější.

Je to především spojené s tím, že lidé s úzkostí mnohem častěji opakovaně a přehnaně analyzují dané situace.

V každé situaci se snaží předpokládat všechny možné výsledky, a pak to umí prakticky využít.

5. Schopnost prokouknout lži

Lidí, kteří se potýkají s většími úzkostmi, jsou často mnohem opatrnější. Často dokáží prokouknout člověka či situaci a ví, když někdo lže. A jsou často mnohem odvážnější, než by si oni sami a jiní o nich mohli myslet.

Když někdo řekne něco výrazně přehnaného, budou první, kteří tuto lež odhalí. Možná nebudou chtít zprvu s tím vyjít ven, ale často získají odvahu a promluví o tom.

Lidé, kteří prožívají úzkosti ve vyšší míře než ostatní, v sobě skrývají poklady, které možná nejsou na první pohled vidět. Ale přemýšlejí o věcech a situacích mnohem více a to možná je jeden z faktorů, který způsobuje větší úzkostlivost. Přesto nebo i díky tomu, jsou schopni dosahovat velkých věcí. Takovýto lidé jsou připraveni téměř na cokoliv a patří mezi nejsilnější lidi, i když to tak nemusí úplně působit a i samotný jedinec, to tak nemusí prožívat. Nejde samozřejmě o to si říct, mám úzkosti, tak to je teda super a je fajn, že cítím úzkosti. Nejde samozřejmě o to utápět se v úzkostech a prožívat v nich většinu života, ale naopak v sobě objevit ty dary a světlou stránku této části naší bytosti. Prožívání úzkostí je totiž skvělá škola, která v nás skvěle rozvíjí například 5 výše uvedených „superschopností“, a když se s tím člověk naučí pracovat a nakládat, tak aby více využil ty pozitivní věci s tím spojené a naopak ty stinné stránky ho tolik neomezovali, může v sobě objevit neuvěřitelnou sílu.

Zdroj: cestyksobe.cz, fotografie / stocksnap.io

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..