Leonardo DiCaprio doporučuje zhlédnout tyto dva dokumentární filmy

hlavní fotka

Leonadro DiCaprio je velký zastánce ochrany klimatu, přírody, zvířat a všeho, co je na naší planetě tak krásné a člověk se to svým chováním snaží zničit. Leonardo na svém FB profilu mimo jiné propaguje tyto dva dokumentární snímky, které stojí za to shlédnout. První z nich Virunga ukazuje, jakým způsobem se lidé snaží zachránit prales/pohoří Virunga, kde žijí poslední zástupci horských goril. Navzdory snaze ozbrojených skupin jako je M23, podporovaná společností, která chce v Kongu těžit ropu, se to těmto úžasným lidem zatím daří. Otázkou je jak dlouho ještě… U filmu Virunga je dokonce Leonardo DiCaprio executive producer.

A druhý snímek The Last Shaman dokonale zachycuje příběh jednoho mladého muže, který trpí depresemi a „klasická“ medicína/psychologie, meditace, čtení knížek, mu nepomáhají. A tak se vydá hledat pomoc do Peru, kde narazí na velký byznys se šamanstvím, ayahuascou atd. Ale nedbá tomu a pokusí se najít opravodouv pomoc v Peru…A jak to probíhalo a dopadlo? Uvidíte v dokumentu. Tento snímek je plný emocí, opravdovosti a mapuje detailně celou cestu, příběh a jednotlivé emoce. Skvělý snímek, i když se nejedná o žádný návod pro každého, pěkně zachycuje příběh jednotlivce, ale i z něj se dá v ledaščem poučit. Přeji příjemnou, různými emocemi nabitou, podívanou.

Virunga (2014)

„Uprostřed pralesů na východě Demokratické republiky Kongo leží národní park Virunga, kde jako na jednom z mála míst na světě žijí poslední stovky horských goril. Park se ovšem nachází nedaleko protivládních povstaleckých základen, a navíc v zóně, kde hodlá britská firma těžit ropu. Když povstalci zahájí ofenzivu, ocitá se pod palbou nejen vše, co se neohrožená skupina strážců parku pokouší chránit, ale také filmový štáb. Výjimečný docuthriller nominovaný na Oscara 2015 za nejlepší dokument je strhujícím dramatem o chamtivosti, korupci a bezohlednosti tváří v tvář mimořádnému odhodlání bránit lidskost proti zlu.“ (Zdroj: CSFD)

The Last Shaman

„Jamesovi beží 12 měsíční lhůta, kterou si dal, než bude mít povolení se zabít. Rozhodne se odjet do amazonského pralesa s nadějí, že najde šamana, který zachrání jeho život.“ (Zdroj: IMDB)

Oba snímky jsou ke zhlédnutí na Netflixu. Doufám, že takových dokumentů bude příbývat. V mnoha ohledech dokáží otevřít oči. A pomohou dívat se na život a svět z jiné perspektivy. I když to vždycky není jen veselé. 🙂

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..