Kritika technologie 5G systému navzdory. Vědci nyní hrozí vězení!

Dlouho jsem přemýšlel, jestli tohle téma otevírat na stránkách zivotjakoumeni.cz. A dospěl jsem k názoru, že tato technologie, mírně řečeno, je na tolik rozporuplná, že je důležité o tom informovat. Na rovinu říkám, že nejsem zastánce této technologie, protože mnoho a mnoho vědců po celém světě síť 5G odmítá kvůli tomu, že je zdraví nebezpečná. Její výhody, které mi nepřijdou nijak významné, můj názor nedokázali přesvědčit. Cítím to tak, že moje srdce a rozum jsou pro svět bez této technologie. Pojďme pracovat a vyvíjet technologie, které jsou v souladu s námi a prostorem, který obýváme. Ano, měli bychom o něco rychlejší a kvalitnější připojení, ale stojí to za to, zbytečně stavět další vysílače? Stojí to za to, vysílat v prostoru další frekvence, které jsou podle řady vědců zdraví velice nebezpečné? A v neposlední řadě mi přijde krajně nevhodné vnášet tuto technologii do veřejného prostoru, aniž by o tom lidé mohli na základě široké odborné debaty sami rozhodnout. A proto vítám občanská hnutí, která veřejně vystupují proti neuváženému zacházení z technologií 5G.

Nechci tento článek věnovat technologii a rozebírat jaké jsou její specifika. To si sami můžete najít na internetu, pokud přeskočíte masová média, která samozřejmě informují pouze o výhodách této sítě. A maximálně napíšou, že není vědecky prokázáno, že by technologie byla nějakým způsobem škodlivá. Ale i s tím musím nesouhlasit s ohledem na to, co říká množství vědců z celého světa. A technologie, která je takhle vnášená do veřejného prostoru by měla jednoznačně prokázat, že nemá žádné negativní dopady na naše zdraví a prostor.

 

Pokud nemůžeme vystavit člověka mikrovlnám v laboratoři, v kontrolovaném prostředí – pokud to dokonce nemůžeme udělat etickým způsobem, protože máme tolik důkazů o škodlivém dopadu – potom by se žádná z takovýchto technologií neměla šířit. To je nelegální. – Sharon Goldberg, MD

 

Článek chci věnovat příběhu, který ukazuje, jak systém zachází s lidmi, kteří si dovolí veřejně kritizovat technologii 5G. Myslím si, že tento příběh mluví sám za sebe velice výmluvně.

241 vědců a lékařů z USA a dalších koutů světa od roku 2017 požaduje vyhlášení moratoria na instalaci bezdrátové technologie 5G kvůli jejím biologickým a enviromentální rizikům. Internetová stránka Activist Post informovala o vyhraném soudním sporu z oblasti 5G sítě v anglickém Gatesheadu. 5G síť byla nainstalována na venkovní osvětlení a lidé začali být nemocní.

Nastal tedy případ vědce, který vystupoval proti takovému zavedení 5G sítě do jeho města Gatesheadu. Informuje o tom web Zero5G.com. Tady vám uvádím příběh zkráceně ve stěžejních bodech ze stránky cestyksobe.cz. Mark Steel se účastnil kampaně proti 5G síti a přednesl nebezpečí, které představuje tato technologie před městkou radou. Obyvatelé si stěžovali na zvýšenou nemocnost a vyšší počet výskytu rakoviny. Existuje velké množství důkazů o tom, že technologie 5G a zařízení, která slouží jako vysílače, emitují záření, které spadá do 1. třídy frekvencí radiového záření a mělo by se k tomu stavět jako k ohrožujícímu prvku pro lidi a enviromentální prostředí.

Městská rada tyto fakta bohužel ignorovala. Na sociálních sítích rada vytvořila falešná obvinění a vytvořila letáky, které tvrdí, že Mark Steele šíří pseudovědy a že záření ani 5G technologie nejsou nebezpečné.

Na poškození jména Marka Steelea, kterého propustili z vězení, byla zneužita policejní moc a městská rada Gateshead musela zaplatit 11 tisíc liber z peněz daňových poplatníků na soudní poplatky a jen kvůli tomu, že se snažili nesmyslně znevážit relevantní názor občana a vědce,

U soudu nebyl žádný člen rady schopen vysvětlit, co je to 5G síť a jejich hlavní expert se odmítl zúčastnit soudního jednání. Soudce dokonce na závěr jednání uvedl, že veřejnost má právo vědět, co vědec Mark Steele říká.

Soudce prohlásil Marka Steelea za důvěryhodného odborníka a technika v oblasti elektromagnetických frekvencí a technologií GSM.

To usvědčuje městkou radu Gateshead z neznalosti a jasné nekompetentnosti o takovém tématu vůbec rozhodovat. Případně v horší variantě o těchto negativních dopadech technologie ví a jednají pouze ve svém zájmu, a nikoliv v nejlepší zájmu celku. Byla jim jasně prokázána snaha o diskreditaci Marka Steelea a to nějaký důvod mít muselo.

Navzdory tomuto rozhodnutí to vypadá, že Markovi hrozí vězení za to, že dále varuje veřejnost před škodlivými účinky 5G technologie, a také za to, že očekává odpovědi na své otázky od členů městské rady Gateshead.

Myslím, že tento případ ukazuje, jak dnešní systém zachází s lidmi, kteří jsou proti němu vystupují veřejně. Bohužel se je snaží diskreditovat namísto veřejné a odborné debaty, kde vzejde to nejlepší pro celek…

Technologie 5G je stále vnucována navzdory velkému nesouhlasu z jednotlivých komunit, odporu, rizikům a důsledkům na lidi a enviromentální prostředí.

Každý den se objeví lékař, vědec či další odborník, který přinese minimálně znepokojivé informace o technologii 5G. Tyto informace se týkají dopadu na lidské zdraví a její obecné škodlivosti. Myslím si tedy, že by se k této technologii mělo přistupovat z nejvyšší opatrností a pořádně veřejně projednat všechny její aspekty. A nebát se dát najevo svůj názor a případný nesouhlas se zavedením technologie v oblasti, kde žijeme.

Zdroj: cestyksobe.cz

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..