Kolektivní revoluce a osobní osvícení jsou stejná věc

Revoluce, ta opravdová, je především vnitřním aktem, vnitřní prací. Tahle skutečnost se může jevit někomu jako nepříjemná nebo dokonce nesmyslná. Ale pokud je o revoluci, má to víc společného s upřímnou vnitřní prací na sobě než s plnými ulicemi demonstrantů, které naštvaně nadávají na své politiky. Je často mnohem pohodlnější mluvit o tom, jak strašné to je, že ten či onen politik, oligarcha nebo mediální postava by zasloužili trest.

Cítím to jako silnou pravdu. Revoluce je především o vnitřní práci.

Cítím to jako silnou pravdu. Revoluce je především o vnitřní práci. Pro ego se tohle může jevit jako nepřijatelné a nepříjemné. Když si položíme otázku, proč je svět takhle zmatený, nabídne se okamžitě odpověď, že to je kvůli těm zlým lidem nahoře a že je musí nahradit ti hodní lidé. Jako by si ti zlý nahoře měli uvědomit, že musí oddělit svoje egoistické vědomí, aby jasně viděli, jak se chovat lépe a laskavěji.

Tohle ale není žádné nové New age zjištění, není to nic filozofického či neuchopitelného. Ano, jsou tu lidé, kteří se dají označit za darebáky, zatím jsou na světě lidé, kteří páchají hrozné věci. Není to o tom, že pokud člověk pracuje na sobě, magicky a ze dne na den se změní sociopatické elity, které manipulují lidstvem. A z nějakého spirituálního důvodu se najednou promění v milé a laskavé bytosti. A není to o tom, nedat najevo svoje postoje, třeba demonstrací nebo různými opatřeními a aktivistickými skupinami. To není v rozporu s tím, co sděluje tento článek.

Nejsmysluplnější boj k vytvoření zdravého světa je vnitřní boj. Je to o tom přinést jasnost našim vlastním vnitřním procesům, a tam nejvíce investovat naši energii.

Ego prostě miluje, když problém a řešení existuje venku u jiných lidí. Ego rádo konflikty a dramata, a čím víc, tím víc to vypadá na důležitý boj s ostatními. Ego má rádo, pokud má někdo odlišný názor a postoj a chce ho přesvědčit o své pravdě, jinak by naše Ego nemělo pravdu. Co naopak ego nerado poslouchá, že tohle drama je ego samotné. Lépe řečeno víra v něj.

Ale pouhou energií investovanou do boje proti zlým lidem, nezapříčiníme uzdravený svět. Lidé, kteří to takto dělají, často shledávají, že jejich úsilí stagnuje a je ignorováno. To ukazuje velká část celoživotních revolucionářů, kteří v jejich často končí bez toho, aby spatřili opravdové změny.

Je tomu tak proto, že většina lidí, dokonce i lidi, kteří jsou relativně vzhůru než běžná populace, je vážně zmatená. Většina lidí si prostě neuvědomuje, že jejich vnímání a poznání je vedou k podvědomým a podmíněným vzorcům chování. Tyto vzorce byly stanoveny před lety nebo desetiletími, bez ohledu na to, zda jsou užitečné později nebo vedou ke shromáždění mas, aby svrhli kapitalistické utlačovatele. Je to tak složitá a matoucí skutečnost, že obrovské bohatství vede k manipulaci veřejnosti od revoluce a směrem k loajalitě.

Slovo „osvícení“ má tunu nákladu, který mu přiděluje naše mysl. Vypadá to jako vznešený stav vědomí, kterého může dosáhnou pouze malé procento zvláštních lidí a to pouze velkým úsilím a poté je hotovo. Tohle použití slova „osvícení“ má spíše poukázat na proces uvědomování si toho, jak funguje vaše vlastní pole vědomí a vnímání / kognitivní návyky, které jste vytvořili pro interpretaci / porozumění zkušeností. Za tímto účelem je lepší upřednostnit slovo prosvětlující, které spíše ukazuje na proces než nějaký vzdálený „hotový“ stav.

Kladení důrazu na své vlastní osvícení je vaše energie výborně investována a má vliv na eliminace mentálního zkreslení. Investujete svoji energii do vlastního vnitřního rozvoje, tedy do oblasti svého života, nad kterou vlastně máte určitou míru kontroly

Kladení důrazu na své vlastní osvícení je vaše energie výborně investována a má vliv na eliminace mentálního zkreslení. Investujete svoji energii do vlastního vnitřního rozvoje, tedy do oblasti svého života, nad kterou vlastně máte určitou míru kontroly. Přeci jenom na to, zda se nějaká revoluční skupina pohne přesně směrem, kterým byste chtěli vy, máte pra malý vliv. A nezávisí to na to, zda operujete z pozice pravdy nebo iluze.

Pevné základy se tvoří z upřímnosti k sobě a zkoumání své vlastní vnitřní dimenze prostřednictvím meditace, sebezkoumání, rozjímáním atd. Tím otvíráte možnost zrození skutečného revolucionáře: někoho, kdo si přeje revoluční změnu a má jasné vidinu v tom to projevit ve světě.

Pevné základy se tvoří z upřímnosti k sobě a zkoumání své vlastní vnitřní dimenze prostřednictvím meditace, sebezkoumání, rozjímáním atd. Tím otvíráte možnost zrození skutečného revolucionáře: někoho, kdo si přeje revoluční změnu a má jasné vidinu v tom to projevit ve světě. Důležité je však žít pravdu, nejen mluvit o „pravdě“ o zlých lidech a dalších tajných uskupeních, ale žít pravdu o sobě a skutečné zkušenosti s tímto světem. Musíme vyzařovat pravdu.

Tímto způsobem přinášíte do svého osobního mikrokosmu transformaci, kterou potřebujeme vidět ve vnějším společenském makrokosmu: prosvětlujete se stejným způsobem, jakým se musí prosvětlovat lidstvo jako celek. Ve skutečnosti je to stejný pohyb. Vnitřní práce na sobě se nedá oddělit od kolektivního probuzení lidstva.

„Buď sám tou změnou, kterou chceš vidět ve světě. – Mahátma Gándhí

Jeden z nejhezčích citátů, který vystihuje souvislost vnitřních a vnějších změn, je citát od Mahátma Gándhího: „Buď sám tou změnou, kterou chceš vidět ve světě.“ To je to, k čemu by nás měla vést cesta revolucionáře. Ne k egoisticky potěšujícímu konfliktu a dramatu, nikoli k násilnému povstání, které nevyhnutelně spěje k stejnému vzorci, který způsobuje všechny dramata. Revoluce je o transformaci sebe uvnitř, která nám umožní přehledným a účinným způsobem vést svět ke zdraví.

Zdroje: WakingTimes.com, obrázek / StockSnap.io

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..