Jiří Charvát – „Vykouřil jsem halucinogenní žábu.“

Zcela otevřeně tento titulek měl přilákat vaši pozornost. Za tento trik se omlouvám. Nicméně Jiří Charvát se tímto zážitkem, který mu změnil pohled na realitu nijak netají. A otevřeně o něm hovoří v rozhovorech a na přednáškách. Dobré je říci, že by to mělo přemlouvat či nabádat ostatní zažít podobnou zkušenost. Tohle byla jeho cesta. A ke změně vlastního pohledu na svět, a zkoumání reality, vede řada cest.

Tak to bychom měli objasněný titulek tohoto příspěvku 😀 Ale proč chci představit Jiřího Charváta, má zcela jiné důvody. Takže kdo vlastně je a zároveň není Jiří Charvát? Jen i není básník, moderátor, stand up komik, scénárista, copywriter, malíř,… A proč je i není? Jak sám píše na svých stránkách: „Jsem vědomím. Říkám lidem, co něchtějí slyšet. A oni se smějí.“ Takže jeho vědomí si tady prožívá jen různé zkušenosti. Ale je pravdou, že svým vědomím si užívá tento lunapark v podobě psaní básní, přednáškami, stand up komediálními výstupy atd. A co dělá jeho příběh ještě zajímavější? Pracoval jako copywriter v korporátní společnost. Neměl se rád. Práce ho nebavila a trpěl sociální fóbií. Ale potom objevil kouzla reality a že jsme pouze „průduchem vědomí v nahodilém kosmu“, jak sám říká. Skončil v práci a vrhl se na dělání toho co ho baví. Říká, že tahle realita je takový lunapark a zkouší, co mu tady bude umožněno. A zatím mu to prý vychází 😀 Jeden příklad za všechny, vyhrál mistra ČR ve Slam Poetry (básnická soutěž).

Výborné na Jirkovi Charvátovi je to, že umí jeho poznání a vnímání reality sdělovat v různých formách (básních, výstupech, vyprávěních, knihách,…). Ale všechny tyto formy mají společné zábavu a humor. Lépe řečeno srandu. A nebojí se například vtipně kritizovat fungování HR (lidské zdroje) na jejich konferenci. Je to střelec.:D (viz Youtube video Vaše práce je vymyšlená, aby vás zabavila, než umřete)

Doporučuju zkouknout jeho videa na Youtube a poznat příběh Jiřího Charváta. Může být pro řadu lidí inspirací v jejich vlastním životě. 🙂

Jiří Charvát v show Adély Banášové

Vaše práce je vymyšlená, aby vás zabavila, než umřete.

Jiří Charvát, Svou realitu si tvoříš sám

… Mrkněte na jeho Youtube kanál 🙂

A v neposlední řade je Jiří Charvát autorem knihy:

Eskejp

Michal Majer hledá lásku a naplnění, chce žít dechberoucí příběh. Přesto každý den míří do firmy, kde navrhuje reklamní předměty. Společnost mu dělají prokrastinující dredatý grafik Pixel, ovulující recepční Sylva, vlezdoprdelka Patrik, senior account Alfons a další podivuhodné kancelářské bytosti, s necitelným šéfem v zádech. Uvízne tu Majer až do smrti? Co byste dělali vy, kdyby nešlo o peníze? Dřepěli byste osm hodin denně v kanclu a pinkali si e-maily? Bodavě humorná sonda do životů, které jsme si nevybrali, nominovaná na Magnesia blog roku 2017.“ (Zdroj“ databazeknih.cz)

Zdroje: databazeknih.cz, iwrite.cz

 

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..