Jim Carrey žije přítomným okamžikem a pomáhá mu v tom umění

Jim Carrey nemá problém s tím sdílet veřejně svůj pohled na život, který by někdo mohl označit za filozoficky spirituální. Tento hollywoodský herec, komik a nyní zdá se i malíř se netají svými sympatiemi k myšlenkám Eckharta Tolleho. Tento německý učitel a filozof se nejvíce proslavil knihou Moc přítomného okamžiku. Jim Carrey myšlenky knihy propaguje a podporuje Eckhartovu tvorbu a přednášky.

Odkaz na Youtube video, kde Jim Carrey uvádí Eckharta Tolleho na jeho přednášce:

Jim Carrrey mluví o tom, co skutečně existuje:

Trochu si přibližme Jimovu cestu k jeho procitnutí

Jakmile opona spadla, Jim byl úplně jiný člověk.

Po roli Andyho Kaufmana ve filmu Muž na měsíci, si prý nebyl tak plně jistý, kdo je Jim Carrey. A to ho přivedlo do nečeho, co bychom mohli nazvat existeční krizí. Jim Carrey trpěl depresemi. Ale to vedlo k jeho procitnutí a prozření.

„Jako herec hrajete postavy a pokud se ponoříte do filmové role dostatečně hluboko, uvědomíte si, že vaše vlastní postava se začíná zmenšovat. A pak vás najednou napadne: Kdo je Jim Carrey? Ach vlastně neexistuje. Je to pouze relativní hmota manifastovaného vědomí. Pak jí dává někdo hodně myšlenek a nápadů. Dali jí jméno, náboženství, národnost. A ty se nahromadili do nečeho, co se dá nazvat osobnost. V podstatě neexistuje. Žádná z těhle věcí, pokud se v ní vrtáte neexistuje.“

Jim tedy dospěl k závěru, že hrajeme postavy, přestože jsme v podstatě všechno a zároveň nic. Jsme atomy.

„Nakonec nejsme těmito postavami. Nejsme postavami na filmovém plátně. Jsme světlo, které září zkrze to. Vše ostatní je jen kouř a zrcadla. Rozptýlení, ale ne skutečné.“

Jim přiznává, že po 55 letech programování svého psychologického a fyzického chování, které v něm jsou hluboce zakořeněny, se nemůže najednou úplně oddělit od své postavy Jima Carreyho. Ale rozdíl je v tom, že už svoji postavu neudržuje jako když byl mladší. Když vstoupí do místnosti může být vtipný, jak od něj všichni očekávají. Ale nový Jim vstupující nyní do místnosti, dělá co v tu chvíli cítí přirozené. Jeho změna vypadá dost filozoficky chcete-li spirituálně a nebo se možná jedná o jeho další podařený a načasovaný vtip? 😀 To spíše ne. Jedná se o velkou životní změnu. Jim Carrey žije přítomností.

A co dělá Jim Carrey v každodením životě pro žití v přítomnosti? Vrhá se naplno do malování nebo herectví. Jednoduše řečeno se plně zaměřuje pouze na to, co právě dělá v přítomném okamžiku.  Naplno se ponoří do toho, co dělá, bez dalších myšlenek.

„Jim Carrey neexistuje.“ – Jim Carrey

Příklady Jim Carreyho maleb. Vypadá to, že se do toho opřel naplno.

Je vidět, že Jim Carrey učinil ve svém životě vědomě změny, které ho jak se zdá, učinili mnohem šťastnějším. Základem je žití v přítomností. A k tomu, jak se zdá Jim našel skvělé činnosti, které mu v tom pomáhají. A je pryč jeho životní krize a deprese.

„Chtěl bych, aby se všichni stali bohatí a slavní. Splnilo se jim vše o čem snili. Aby mohli vidět, že to není odpověď.“ – Jim Carrey

zdroj: Medium.com

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..