Jim Carrey: „Není tady žádné já.“

Opět zajímavý rozhovor poskytl Jim Carrey, který v posledních letech prošel velkým utrpením způsobeným depresemi. Ale díky tomu došel velkému uvědomění a prozření, které je z jeho odpovědí zřejmé. Americký herec v sobě objevil další rozměr, který ukazuje například v nádherných uměleckých dílech, jakými jsou jeho obrazy, které začal malovat. A objevil v tom svoji novou vášeň.

Jim Carrey poskytl rozhovor pro the-talks.com, takže pokud byste ho chtěli celý, tak ho naleznete tam. Tady nabízím ochutnávku několika velice inspirativních a hlubokých odpovědí Jima Carreyho.

Zažil jste pane Carrey duchovní zjevení?

Za posledních pár let jsem prošel mnoha změnami a spoustou poznání – a myslím, že byste spíše mohl říct probuzení. Všechno tím je ovlivněno, zdá se, že všechno kreativní, co teď dělám, ukazuje na vědomí nepřítomnosti já. Co jsme? Proč jsme tady? A odpověď na obě tyto otázky zní: nic, bez důvod, pokud jde o mě. Je to jen o hraní s formou.

 

Co si myslíte, že podnítilo tohle poznání?

Myslím, že to je tím dostat se na místo, kde máte všechno, co všichni chtějí, a uvědomění, že jste stále nešťastní. A že stále můžete být nešťastní, je to šok, když se vám splní vše, o čem jste kdy snili, a pak si uvědomíte: „Můj bože, o tomhle to není.“ Přeji si, aby si všichni mohli splnit tyto věci, aby to mohli uvidět.

 

„Pochopení utrpení je cesta ke spáse, protože jakmile tomu porozumíte, máte soucítění, a další věc, kterou víte je, že jste svobodní.“

 

To se vám stalo?

Ano, jistě. To se nestalo mě. Není žádné já. Ale stalo se to. A nasměrovalo mě to k poznání, že tady nikdo (individuální) není. Jsou tu pouze energie.

 

Energie?

Ano, ty jsou já. Mluví ke mě – ať už jsou cokoli, ať jsou jakkoliv špatné. Prošel jsem si velice těžkými časy v posledních pár letech a nepřál bych to nikomu, ale můj bůh, moje pochopení života, co je opravdové a co opravdové není, díky tomu jsem se exponenciálně rozvinul. A moje schopnost porozumění utrpení, znamená cenou věc. Je to cesta ke spasení, protože jakmile to pochopíte, máte soucítění, a další věc kterou víte, že jste svobodní. Takže to, co se stalo po tomto uvědomění bylo v podstatě velmi zoufalé a dobrá energie chtění být milován a čekání na lásku a chtění tvořit a obdivovat.

Zdroj: the-talks.com, fotografie / thedelite.com

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..