Jak vysíláme přání? Srdce je v tomto mnohem silnější než mozek. Vědecky potvrzeno!

Od nepaměti je srdce hlavním symbolem lásky a zároveň našich pocitů. Moderní věda a „klasická“ medicína však v poslední století tvrdí, že srdce je pouhá pumpa, která zajišťuje cirkulaci krve v našem těle. Většina lidi, i když nejsou žádné vědecké argumenty, si drží přesvědčení, že srdce je centrem citů. Připomeňme se pár slovních obratů:

„Umřela na zlomené srdce.“

„Sebral veškerou odvahu a šel si s ní promluvit.“

Odvaha v latině znamená „mít srdce“ a slovo „srdce“ je zase spřízněné se slovem „víra“. A toto spojení je docela výstižné. A můžeme to vidět dokonce na nezveřejněných vědeckých objevech. Institut HeartMath prováděl základní výzkum v oblasti emoční psychologie a oboustranného působení srdce a mozku. Vědci v roce 1993 zkoumali vliv pocitů na naše tělo, a přitom se soustředili na srdce, o kterém předpokládali, že je za pocity zodpovědné. A během prvních pokusů se jasně ukázalo, že srdce je obklopeno energetickým polem o průměru 2,5 metru.

Energetické pole srdce je mnohem větší než energetické pole vytvořené mozkem. Pole vytvořené srdcem sahá daleko za naše tělo, a to vyvrátilo vědecké tvrzení, že nejsilnější energie vychází z mozku. Předpokládá se, že energetické pole srdce dosahuje ještě dál, ale naše moderní přístroje to nejsou schopny změřit.

Je jasně vidět, že energetické pole nemá vliv pouze na naše tělo potažmo naše buňky, ale také na naše okolí.

A jaký má význam tohle energetické pole srdce? Další výsledky výzkumu jsou úžasné. Energetické impulsy vyslané srdcem komunikují s orgány našeho těla. Srdce vysílá impulsy, které určují, jaké hormony bude mozek produkovat. Mozek tedy nejedná samostatně, ale na základě impulsů našeho srdce.

A jak srdce komunikuje s mozkem? Odpověď je jednoduchá: Emoce. Pomocí emocí naše srdce informuje ostatní části těla o tom, co v daném okamžiku potřebujeme. Ale to není všechno existuje zde i další síla, a to síla našeho přesvědčení, v to, co pevně věříme. To je také energie, která je předána z našeho srdce do mozku a do dalších částí těla.

„Přát si z celého srdce.“

Srdce je takový prostředník, který přeměňuje naše tužby, přání, pocity a přesvědčení na elektrické a magnetické vlny, které ovlivňují naše tělo. A jak na obrázku bylo ukázáno, tyto vlny jsou vysílány i mimo naše tělo a tím interagují s okolím.

Elektrická síla srdečního signálu (EKG) je až 60x silnější než elektrický signál mozku (EEG). Magnetické pole srdce je 500x silnější než pole mozku. To jsou neuvěřitelná čísla.

A proč je tohle všechno dobré vědět? Vysíláme srdcem mnohem více energie, ale co s tím? Některá přání se splní zcela jednoduše a jiná se neplní a neplní. A tohle může být jeden z důvodů, že naše přání nevychází ze srdce. Vynakládáme mnohé úsilí na přání, ale pokud to přání není ze srdce, jeho síla a dosah nejsou tak velké, jak by třeba bylo potřeba pro jeho vyplnění. Takže na příklad k afirmaci a vizualizaci nějakého přání bychom měli přidat i pocit, tedy srdce, a to dodá našemu přání mnohem více energetického potenciálu. Výhodnější je v naše přání věřit z celého srdce. A potom díky zákonu rezonance mnohem více a silněji začneme do života přitahovat to, co s naším přáním rezonuje.

 

„Srdcem můžeme změnit svět.“

 

Zdroj: kniha Zákon rezonance – Pierre Franckh

 

 

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..