Jak si povídají stromy? Odpověď nám dává krátká přednáška Suzanne Simard

„Les je mnohem více než to, co vidíme,“ říká ekoložka Suzanne Simard. Po shlédnutí této přednášky už nebudete nikdy vnímat les stejně jako doteď. Mnohaletým výzkumem Suzanne Simard vědecky potvrdila, že stromy spolu komunikují. A jak spolu komunikují se neváhejte dozvědět v zábavné přednášce plné fascinujících informací. Suzanne Simard zde mistrně prezentuje celý svůj životní příběh, který vedl k velkému vědeckému poznání. Les je velké společenství, které bychom neměli narušovat našimi nevědomími zásahy. Pokud se Vám přednáška líbila neváhejte ji sdílet dál mezi svými přáteli.

 

Pakliže vás tohle téma zajímá doporučuju přečíst knihu Tajný život stromů

„Německý bestseller Tajný život stromů se již druhým rokem drží na žebříčku nejprodávanějších knih a získává si nadšené čtenáře ve stále více zemích.
Les je pro mnohé z nás vytouženým místem odpočinku. Je synonymem ticha a nedotčené přírody. Renomovaný lesník Peter Wohlleben nám dává nahlédnout do skrytého života stro
mů a odhaluje nečekané skutečnosti: stromy mají paměť, předávají si informace, pociťují bolesti, dokonce mohou dostat úpal a časem se jim tvoří vrásky. Mnohé stromy, jako například duby, spolu navzájem komunikují prostřednictvím vonných látek. V okamžiku, kdy je některý ze stromů napaden hmyzem, vysílá vůně jako signály a všechny stromy v okolí upozorní na nebezpečí. Peter Wohlleben čerpá ze svých mnohaletých zkušeností lesníka a ukazuje nám les ze zcela nové stránky. Jeho zábavná knížka, plná nových informací o stromech a lesích, nás přivádí k úžasu nad zázraky přírody.

Jen v Německu se za rok od vydání prodalo na 500 000 kusů a práva na překlad byla dosud prodána do 27 zemí.“

Zdroj: databazeknih.cz

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..