Indiáni Kogi a jejich poselství pro mladšího bratra

Jedná se o jihoamerické indiány, kteří žijí na území Kolumbie na pohoří Sierra Nevada de Santa Marta v počtu kolem 20 000 lidí. Ovšem počet je čistě orientační, protože je nelze moc dobře spočítat. Specifický je jejich jazyk, kterým hovoří pouze oni a je navíc zcela odlišný od ostatních jazyků. Jedná se o poslední potomky pradávné Tayronské civilizace, jenž pozorují z hor naše chování. Tam se ukrili před kolonizační procesem v Jížní americe. A na co přišli? Obávají se o osud a naše přežití na zemi. A proto nám poslali poselství. Předtím s námi nechtěli přijít do kontatku, ale teď vidí, že už to nejde jinak a musí k nám promluvit. Berou nás jako mladšího bratra, který neví, co svým chování k planetě způsobuje.

Mladší brat nevidí, že planeta trpí. Sníh z vrcholků hor mizí a voda v řekách není jako dřív. Pokud jsou nemocné hory, které považují za srdce světa, je ohrožený celý svět. Bílý člověk nevidí často co způsobuje, ale především ani neví co s tím. Protože všechen jeho duchovní přístup k přírodě zmizel, a proto jeho přežití je v ohrožení.

Indiáni Kogi se berou jako strážci života a rovnováhy naší planety. Přistupují k planetě jako k kompaktní živé bytosti. A o tu se chtějí starat a mít ji rádi. Jejich život patří planetě a proto jejich úkol tady je rozvíjet svého ducha, starat se o přírodu. Z našeho pohledu jednoduše řečeno přistupovat k planetě a vesmíru zcela ekologicky.

Zpráva od staršího bratra zní: „Je čas procitnout. Nechte se od nás poučit.“ A proto se rozhodli k nám promluvit v dokumentárním filmu, jelikož původní film nestačil. Jednoznačně říkají, že za špatný stav našeho životního prostředí, potažmo planety, můžeme my. Způsobujeme ho svým chováním, spotřebním způsobem života. Zasahujeme do planety na místech, kde by k tomu nemělo vůbec docházet. Narušujeme energetické cesty naší planety. Ničíme koloběh vody. Atd… Atd…

Zpráva Staršího bratra čili Indiánů Kogi je zachycena ve dvou dokumentárních filmech:

Poselství ze Srdce světa (1992)

Aluna (2012)

Aluna je středobod myšlenkového systému Kogiů, etnika žijícího hluboko v kolumbijských horách. Je to kosmické vědomí, které je zdrojem všeho života a bytí. Film byl natočen samotnými Kogii a navazuje na dokument z roku 1990, kdy se Kogiové poprvé objevili před kamerou dokumentaristy Alana Ereiry, aby dramaticky varovali lidstvo o nutnosti změny kurzu. Po více než dvaceti letech přivolali Ereiru naléhavě zpět, aby jejich sdělení světu připomněl. (Zdroj: CSFD)

 

Zdroj: jaguarpeople.org, csfd.cz

 

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..