Ho ´oponopono – stará havajská technika pro vytváření hojnosti, zdraví a míru

Proč mám chuť a radost Vám tuhle starou Havajskou techniku představit? Protože je velice jednoduché ji praktikovat a sám sem si ji oblíbil a často tak zakončuji svoji meditaci. A v neposlední řadě mě inspiruje život lidí na Havaji, kde na mnoha místech to vypadá, že stále žijí v souladu s přírodou a život v radosti a klidu.

Ho ´oponopono je havajská technika prověřená generacemi. Tato technika slouží k vytváření hojnosti, zdraví a míru. Spočívá v návratu do stavu, kde neexistují vzpomínky, paradigmata, naše mysl a naše existence je naprosto čistá. Ve stavu, kdy nejsme ovlivněni naší minulostí, můžeme ovlivňovat přítomnost a vše v naší blízkosti. A máme možnost dosáhnout toho, co si přejeme. Ho ´oponopono říká, že vše, co se odehrává uvnitř nás projektujeme do našeho života a vytváříme si vzpomínky, které následně vytvářejí námi vnímanou realitu.

Občas se nám stane, že v našem životě nejde všechno tak, jak bychom chtěli. Potom je dobré si naše vzpomínky vyčistit. Vyčistit z nás negativní energii a naleznou opět naši podstatu, tedy se přiblížit nulovému stavu. A k tomu slouží jednoduchá mantra:

  • Miluji tě
  • Omlouvám se
  • Prosím odpusť mi
  • Děkuji Ti…

Opakování těchto jednoduchý slov nastartujeme proces čistění negativní energie v nás. Pročistíme naše myšlenkové vzorce, uvažování a celkové naše nastavení. Tímto způsobem můžeme dosáhnout čehokoliv. Například překonání náročných životních situací, zlepšení našich vztahů, dosáhnou osobních či pracovních úspěchů a celkově zlepšit náš život. Následkem změny negativní energie v tu pozitivní, vymazáním nám nevyhovujícím myšlenkovým vzorcům se nám zjeví nový naplňující život, který nás baví a kde se přemění utrpení v radost. A navíc se jedná o život, který si z jistého úhlu pohledu sami řídíme a ovlivňujeme ho námi chtěným směrem.

Obnovený proces Ho´oponopono, proces pokání, odpuštění a přeměny, je výzvou k tomu, aby Láska odstranila toxické energie a zaujala jejich místo. Láska toho docílí tak, že nejprve projde myslí, počínaje duchovní myslí, nadvědomím. Pak prostoupí intelektuální myslí, vědomou myslí, a osvobodí ji od energie myšlení. Nakonec se přesune do emoční mysli, podvědomí, kde očistí myšlenky od toxických emocí a naplní ji sama sebou…“  – Dr. Ihaleakala Hew Len

(Zdroj: hooponopono.cz)

Techniku Ho ´oponopono můžete použít jako vyjádření své lásky k vodě, stromům, přírodě, naší planetě nebo nějaké osobě, ze kterou třeba máte nějaký horší vztah nebo spor. Já osobně velice rád touto technikou ukončuji svoji meditaci nebo takto nasměruji energii k vodě po osprchování či koupeli.

Určitě existuje řada technik, ale tahle je tak jednoduchá a příjemná, že stojí za vyzkoušení. A vzhledem k tomu, že čtete tento článek, tak Vás tato technika něčím přitahuje. Hledáte techniky pro běžný život, která Vám mohou pomoci v uvolnění a nalezení klidu, štěstí a vděčnosti za život.

Zdroj: hooponopono.cz, fotografie / stocksnap.io

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..