Dobré zprávy – Zázračný kůň Peyo chodí do nemocnice jako terapeut pro pacienty

Peyo je 14tiletý hřebec, který působí a žije jako běžný kůň. Ale má velice zajímavé poslání na tomto světě. Má dar komunikovat a naladit se na lidi, zejména pak umí blahodárně působit na nemocné lidi, a proto chodí několikrát do měsíce na návštěvy do nemocnic a domovů. Tam pomáhá nemocný lidem navodit dobrou náladu a dodává jim léčivou energii. Umí v nich jednoduše vyvolat úsměv, který je tak potřebný.

Peyo působí ve svém životě jako velice temperamentní stvoření plné energie, ale v nemocnicích u pacientů vyzařuje klid. A co dodává další punc zajímavosti v příběhu terapeutického koně? Nikdo jej nenutí chodit do kteréhokoliv pokoje v nemocnici, on sám si vybere, který pokoj navštíví. Tedy svojí intuicí, která nám je skrytá, pozná, kam má vstoupit.

Zdroj: Facebook / STOP týrání CZ/SK

Muž na videu umírá a zbývá mu málo času a ztratil chuť komunikovat. Když za ním přišel Peyo, okamžitě mezi nimi vzniklo propojení. Doktoři měli obrovskou radost z toho, jak se pacientovi zvedla nálada. Personál nemocnice říká, že Peyo má na klienty velmi pozitivní vliv.

Hassen, chovatel Peya, je vždycky s ním při návštěvách nemocnic a jiných zařízení. Peyo vždy zlepší náladu a atmosféru při jeho návštěvách. Jednoduše to tam rozzáří. Je velice dojemné slyšet o tak velkém stvoření, které má takovéto poslání, které dělá nezištně.

Ano, už jsem slyšel o příbězích, kde kočky nebo psi navštěvovali a rozveselovali pacienty v nemocnicích. Ale, že i takovéto velké zvíře chodí do nemocnice, to je prostě úžasné a musí to být pro celé zařízení nesmírně oživující zážitek. Peyo provádí terapie ve Francii v Dijonu a to hned v několika nemocnicích a domovech pro seniory. A pokud někomu naskakuje otázka hygieny, tak Peyo dodržuje všechny hygienické předpisy.

Ještě jednou bych se chtěl vrátit k faktu, že Peyo si sám vybírá, kam půjde. To je neuvěřitelný dar jeho intuice pro výběr pacientů. Často si vybere pacienty, kteří jsou na tom nejhůře, blíží se den jejich smrti a často se brání komunikaci s okolním světem.

Peyo působí v nemocnici velice klidným a smířeným dojmem, takže to pro něj není v žádném případě jakkoliv stresující či traumatické. Navíc je tam v doprovodu majitele Hassena Bouchakoura a oni mají mezi sebou velice silné propojení. Jeho chovatel mu rozumí a ví, co Peyo zamýšlí, cítí a potřebuje.

Peyo se nebojí navštívit například zlostné a agresivní pacienty. Při setkáním s ním pacienti naleznou klid. Pacienti po setkání s terapeutický koněm dostanou opět chuť opustit svoje lůžko, naleznou chuť pro komunikaci s okolím, a sami pacienti v očekávání návštěvy o sebe začnou dbát, aby i oni zapůsobili na Peya pozitivním dojmem. Například ženy si před návštěvou zajdou ke kadeřníkovi, aby vypadali půvabně. Celé toto působení Peya je magické.

Velké díky patří také majiteli Hassenovi, který tento dar komunikovat s postiženými a nemocnými lidmi v koni rozpoznal. A také ho majitel učil, jak by se měl v nemocničním prostředí pohybovat, jelikož to není pro zvíře prostředí, ve kterém by byl ihned jako doma. Takže jejich spojení funguje dokonale.

Snad ještě dodám, že exituje dokument o tomto kouzelné zvířeti, ale pokud mám dobré informace, tak je zatím pouze ve francoužštině. Neváhejte zkouknout facebookové video uvedné výše, kde je krátká ukázka příbehu a návštěvy pacientů. Video obsahuje české titulky.

Zdroj: Aluska.org

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..