Dobré zprávy – Ve Švédsku vznikne do roku 2024 budova muzea, která bude CO2 neutrální

Jak víme, tak Švédsko je velkým průkopníkem v oblasti obnovitelných zdrojů. Celá země chce do roku 2040 přejít čistě na obnovitelné zdroje. A do této celé skládačky zcela určitě zapadá i nová budova muzea, která vznikne do roku 2024. Návrh vyhrál 1. cenu v soutěži v roce 2019 a budova bude postavena v městě Lund a bude veliká 6 000 m2.

Muzeum bude mít dvě podlaží a nebudou v ní chybět výstavní haly, galerie, dílny, muzejní obchod, restaurace, kanceláře a hlediště. Vědecké centrum má jasný cíl, a to zábavným a hravým způsobem podporovat zájem o přírodní vědy a výzkum. Udržitelnost a ekologická řešení jsou neodmyslitelnou součástí projektu. A to z pohledu celého návrhu, konstrukce, tak použitých materiálů. Muzeum bude postaveno celé ze dřeva a střecha bude pokrytá výhradně solárními články, které budou schopny generovat dostatek elektřiny, aby pokryly celé potřeby muzea.

Celé centrum tedy nemá žádné negativní dopady na klimatické podmínky na naší planetě. A muzeum by se mohlo stát ikonou udržitelnosti a trvanlivosti.

 

zdroj: cobe.dk

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..