Dobré zprávy – Tesla promění 50 tisíc domovů v jižní Austrálii v energetické generátory bez nákladů pro místní obyvatele

Rok stará zpráva hovoří o tom, že Tesla podepsala dohodu s vládou jížní Austrálie o instalaci 50,000 systémů na využití sluneční energie. A to bez nákladů pro místní obyvatele.

Jížní Austrálie trpí výpadky proud v posledních letech. A proto zde existují obavy z hrozící energetické krize. Ale ředitel společnosti Tesla Elon Musk tvrdí, že problém vyřeší pomocí obří farmy s bateriemi a to během 100 dní. Takže nyní by už tohle mělo existovat v praxi.

Plán zahrnuje instalaci 5kW solárního panelu a Tesla Powerwall baterie na veřejné obydlí v následujících 4 letech. Jedná se o vytvoření největší „virtuální elektrárny“ na světě.

Baterie o výkonu 129megawatthodin byla naistalována několik týdnů před plánovaným termínem a odhaduje se, že bude poskytovat spolehlivou elektřinu až do 3000 domů ve státě.

Očekává se také 30 procentní snížení nákladů domácností za elektřinu.

Jížní Austrálie vyvíjí energetický systém 21. století a to před ostatními, svěřil se Danny Price, výkonný ředitel Frontier Economics.

„Jedná se opravdu o cestu, pokud jde o způsob, jak má vypadat moderní energetický systém.“

Zdroj: sunnyskyz.com

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..