Dobré zprávy – Společnost The Ocean Cleanup uvedla do provozu revoluční technologii na úklid oceánů

V tomto týdnu organizace The Ocean Cleanup, která se zabývá tím jak vyčistit naše oceány od plastového odpadu oznámila jejich velký úspěch. Po roce testování byla technologie System 001/B uvedena do oficiálního provozu. Technologie dokáže zachycovat plasty všech velikostí, od mikro plastů po ty větších velikostí.

V Rotterdamu (Holandsko) 2. října na tiskové konferenci nezisková organizace, která vyvíjí pokročilé technologie pro vyčištění oceánů od plastů, oznámila, že její nejnovější prototyp System 001/B úspěšně zachycuje a sbírá plastový odpad. Po jednom roce testování se technikům podařilo vyvinou samostatný systém, který využívá přirozené síly oceánu k pasivnímu zachycování a koncentraci plastů, čímž potvrzuje nejdůležitější princip koncepce čistění. Celý systém poprvé představil zakladatel a generální ředitel Boyan Slat na konferenci TEDx v říjnu 2012.

System 001/B byl uveden v červnu ve Vancouveru a je to druhý pokus společnosti The Ocean Cleanup pro sběr odpadu používán ve Velké tichomořské odpadkové skvrně, největší akumulační zóny plastů ve světových oceánech. Příjemné a obdivuhodné na technologii System 001/B je, že kromě sbírání větších kusů plastů dokáže zachycovat mikro plasty (od 1mm), které také vůbec neprospívají oceánům a živočichům v nich žijících.

„Po vykročení na tuto cestu před sedmi lety nám poslední rok testování v tomhle neomluvitelném prostředí oceánu silně naznačuje, že naše vize je dosažitelná a že začátek naší mise zbavit oceány plastového odpadu, který se zde shromažďoval po desetiletí, je na dohled,“ řekl Boyan Slat.

„Náš tým zůstává vytrvalý ve svém odhodlání řešit obrovské technické výzvy, aby k tomuto bodu dospěl. Přestože máme před sebou ještě mnoho práce, zůstávám vděčný za týmový závazek a odhodlání pro tuto misi. A těším se na další vývojovou fázi.“

 

Ukázka jak technologie System 001/B funguje

Tisková konference, kde si můžete vyslechnout větší detail a odpovědi na otázky

 

Zdroj: theoceancleanup.com

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..