Dobré zprávy – Rusko navrátí stovku nelegálně ulovených kytovců zpátky do volné přírody

Rusko vypustí již brzy (v létě tohoto roku) do volné přírody téměř stovku kytovců, kteří byli nelegálne drženi v zajetí. Zpráva z minulého týdne pochází od agentury AP, která citovala ruského ministra přírodních zdrojů a životního prostředí Dmitrij Kobylkina

97 běluh a kosatek bylo loni nelegálně vyloveno na zemí Ruska v Ochotském moři. Tyto zvířata odchytila firma, která je chtěla dále prodat do ruských a čínských oceanárií. Rusko přitom patří mezi země, které podepsaly úmluvu o zákazu odchytu velryb z volné přírody. Naštěstí na tento nekalý a nezákonný obchod s kosatkami upozornil investigativní novinář ve spolupráci s aktivisty, kteří chrání práva zvířat.

U kytovců se již nachází oceánolog Jean-Michel Cousteau, který prohlédne stav kytovců a pomůže s vytvořením vhodných podmínek pro jejich vypuštění do volné přírody. Zvířata jsou tedy nyní stále v držení a to poblíž města Nachodka. Náklady ruští vědci odhadují na 104 milionů korun. Kdo náklady uhradí zatím není jasné, ale předpokladáme, že se budou vymáhat po firmě, jenž kytovce nelegálně ulovila. I když některé dopady penězi snad ani vyčíslit nelze.

Přejeme všem kytovcům šťastný návrat domů. 🙂

 

Zdroj: pozitivni-zpravy.cz, ekolist.cz

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..