Dobré zprávy – Příští rok bude v Paříži otevřena největší střešní městská farma

Největší střešní městská farma na světě má být otevřena příští rok v Paříži – a předpokládá se, že každý rok dokáže nakrmit tisíce lidí.

Zahrada, která se staví v jihozápadní části francouzského hlavního města, se bude rozprostírat na ploše přes 14 000 metrů čtverečních. A bude se tedy jednat o největší městskou farmu v Evropě.

Tato svatyně bude obhospodařována týmem 20 zahradníků a poroste zde 30 různých druhů rostlin. Zástupci Agripolis, městské zemědělské společnosti, která stojí za projektem, říkají, že místo bude produkovat pravděpodobně okolo 1 000 kilogramů ovoce a zeleniny každý den v hlavním období sezóny.

Kromě pořádání různých vzdělávacích seminářů a zemědělské výuky, umožní tato lokalita také místním najmout si malé části střechy pro vlastní zahradnické potřeby.

Budovatelé společnosti Agripolis říkají, že projektují specializované aeroponické techniky „vertikálního zemědělství“, takže zahrada nebude používat pesticidy, a bude potřebovat velmi málo vody.

„Naše vize je město, ve kterém tyto nové systémy budou pokrývat volné střechy a opuštěné povrchy,“ říká Pascal Hardy, zakladatel Agripolis. „Každý přispěje přímo k nasycení obyvatel měst, kteří dnes představují většinu světové populace.“

„Cílem je učinit z farmy celosvětově uznávaný model udržitelné produkce,“ dodává. „Budeme používat kvalitní produkty, pěstované v rytmu s přírodními cykly, a to vše v srdci Paříže.“

 

Zdroj: Goodnewsnetwork.org

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..