Dobré zprávy – Prezident Indonésie vyhlásil trvalé moratorium na kácení lesů

Na území kolem 66 milionů hektarů lesa, bylo vyhlášeno moratorium již v roce 2011. Toto dočasné moratorium bylo každý rok obnovováno. Nedávno však prezident Indonésie Joko Widodo vyhlásil trvalé moratorium na kácení lesů na palmové plantáže nebo těžbu dřeva. Tato informace je asi 14 dní stará, a vyhlásil ji ministr životního prostředí, kterého citovala agentura Reuters.

Určitě se jedná o krok, který potěší všechny milovníky přírody, ale i přesto si někteří myslí, že toto není dostatečné k tomu, aby byly ochráněny i zbývající území pokryté tropickými lesy na území Indonésie.

 

„Prezident podepsal příkaz, kterým zastavuje vydávání nových povolení, s cílem zlepšit správu pralesních a rašeliništních oblastí,“ uvedl ministr životního prostředí Siti Nurbaya Bakar.

 

Je bohužel známo, že Indonésie patří mezi země, které nejrychleji odlesňují svoje území. A organizace Greenpeace upozorňuje, že ani trvalé moratorium není zárukou dostatečné ochrany pralesa a rašelinišť. Porušování tohoto vyhlášení není dostatečně hlídané, a i v samotném nařízení jsou mezery, kterých se dá zneužít.

Ale abychom zakončili tuhle dobrou zprávu pozitivně, jedná se určitě minimálně o malý krok kupředu. Tento krok poskytuje jistou ochranu velkému území, a vysílá zprávu směrem k zastavení nesmyslného kácení pralesů.

 

Zdroj: Ekolist.cz

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..