Dobré zprávy – Online prostor pro sdílení darů Hearth.net slaví 7 let existence

Každý člověk má svůj jedinečný dar nebo příležitost, kterou může sdílet s okolním světem. Projekt Hearth.net nabízí skvělou možnost a online prostor, ve kterém můžeme sdílet své dary s ostatními. A je krásné, že tento projekt funguje již 7 let. To, že Hearth.net může slavit takovouto dobu fungování ukazuje na skvělou práci lidí, kteří projekt tvoří. Zároveň na to, že v Česku žijí lidé, kteří mají chuť sdílet s ostatními svoje dary, a to čistě pro hřejivý pocit u srdce.

Je možné, že jste o projektu Hearth.net ještě neslyšeli. Pojďme si tedy říct v čem spočívá kouzlo projektu a jak funguje.

Nejlépe to vyjadřuje slogan/motto samotného projektu:

„Prostor pro lidi s otevřeným srdcem. Radost dát, štěstí přijmout.“

„Sdílejme dary a přání. Co nás baví a naplňuje, posíláme dál. Co sami potřebujeme, dostáváme od druhých. Bez peněz. Bez principu „co za to“. Jen tak, pro radost 😊“

Zaprvé chci říct, že projekt Hearth.net v žádném případě neslouží jako pouhé odkladiště nepotřebných věcí. To by zdaleka nevystihovalo hloubku a smysl jeho fungování. Základem je sdílení radosti.

Člověk má dvě možnosti, které spočívají v příležitosti vyjádřit svoje přání, které mu někdo může splnit. Nebo naopak si přečíst přání ostatních a některé z nich splnit. Opět to krásně vystihují body uvedené na stránkách Hearth.net:

Darujte, co máte a umíte

Přijměte, co vám chybí

Poznejte nové přátele

Možnosti jsou nepřeberné…

Jak už jsem zmínil výše nejedná se o odkladiště a přeposílání nepotřebných věcí z našich domovů. Ale možnosti jsou rozsáhlé. Dar v podobě energie, lidé se mohou potkávat a pomáhat si. Někomu se může hodit informace v podobě inspirace či dobré rady. A samozřejmě také dar ve hmotné podobě, tedy příležitost posílat věci dál a plnit přání. Díky platformě Hearth.net se takto obdarovalo přes 1000 lidí.

Celý koncept fungování Hearth.net je skvělý. Je založený na laskavosti, která je takovou spojující energií ve společnosti. Již někteří ekonomové připouští, že fungování naší společnosti a ekonomiky je vlastně založeno na laskavosti. Bez ní by jakákoliv společnost nemohla držet pospolu.

Za stránky Život Jako Umění přejeme Hearth.net do příštích let další a další lidi využívající možnost online prostoru pro nezištné sdílení radosti a darů.

Na závěr se s námi podělil o pocity ze 7 let fungování Michal Čagánek – člen týmu Hearth.net:

„Hearth.net využívám aktivně od jeho založení před sedmi lety.
Za tu dobu jsem díky němu daroval a přijal stovky nejrůznějších darů a prožil bezpočtu krásných lidských setkání. Mnohá z nich se proměnila v přátelství, což vnímám jako největší dar, který Hearth.net přináší – možnost se propojit s lidmi na podobné vlně a sdílet s nimi své zkušenosti, talenty a dovednosti.“

Neváhejte navštívit stránky Hearth.net zde

Zdroje: hearth.net, fotografie / hearth.net

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..