Dobré zprávy – Oblasti s více stromy a keři utratí méně peněz za lékařskou péči

Nová zajímavá studie říká, že stromy mohou mít více benefitů než jen přínos pro naši krajinu. Mohou také snížit náklady na zdravotní péči pro celou oblast.

Nová studie z Univesity of Illinois zjistila, že náklady na zdravotní péči bývají nižší v oblastech s více lesy a křovinami než v oblastech, kde převládají jiné druhy pokrytí naší země (budovy, města, atd.)

Tento vztah platí i v případech, kdy se jedná o ekonomické, geografické nebo jiné faktory, které by mohly nezávisle ovlivnit náklady na zdravotní péči.

Studie také zjistila, že zvýšení porostu lesů a keřů odpovídá poklesu výdajů na zdravotní péči. Žádný takový vztah však nebyl nalezen u jiných druhů vegetativního půdního pokryvu.

Existuje nepopiratelná vazba mezi zelenými plochami a účinky na zdraví. Nebudeme zde rozebírat detailně jaké studie potvrdila účinky, ale pouhý pohled na strom má léčebné účinky. Procházka a pobývání v lese je tedy k nezaplacení.

Článek nepřichází s převratnou informací. Třeba nás však navnadí na to udělat si procházku do lesa. A snad pro pár lidí, kteří tomu nevěřili, je tohle jasný důkaz toho, že příroda nám pomáhá. Jsme její součástí. 🙂

Zdroj: goodnewsnetwork.org

 

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

One Comment on “Dobré zprávy – Oblasti s více stromy a keři utratí méně peněz za lékařskou péči”

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..