Dobré zprávy – Nejcennější části katedrály Notre-Dame byly zachovány; Francoužští miliardáři zaplatí obnovení zbytku

Poté, co hasiči strávili téměř devět hodin bojováním s plameny uvnitř milované pařížské katedrály Notre-Dame, úřednící říkají, že většina z nejposvátnějších částí a artefaktů budovy byli zachovány.

Podle prohlášení pařížského hasičského sboru, „struktura chrámu je zachráněna a hlavní umělecká díla jsou chráněna díky kombinovanému působení různých služeb státu, které se připojili k nám.“

Oheň byl uhašen díky práci 400 hasičů a policistů, z nichž tři byli zraněni. Vyšetřovatelé uvedli, že požár byl pravděpodobně způsoben nehodou, spíše než trestním činem nebo žhářstvím.

Oheň spálil vež a střechu katedrály, ale historikové vydechli úlevou, když zjistili, že všechny tři z ikonických růžicových oken, které pocházejí ze 13. století, přežily peklo.

Věže katedrály, zlatý oltář a kříž přežili požár. I když stále existují nějaké pozůstatky, které zůstávají nezvěstné, hasiči sboru říkají, že většina artefaktů uvnitř budovy byla zachráněna.

„Chci poděkovat všem hasičům Paříže, že zachránili věže. Nedokázal jsem si představit Paříž bez věží Notre-Dame,“ napsala starostka města Anne Hidalgo na Twitteru.

Navíc několik francouzských miliardářů a organizací navíc slíbilo více než 700 milionů dolarů na obnovu katedrály k bývalé slávě.

 

 

 

Vive La France! Sdílejte dobré zprávy se svými přáteli na sociálních sítích.

 

Zdroj: Goodnewsnetwork.org

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..