Dobré zprávy – Nadšenci z 4Ocean čistí moře a každý z nás se může jednoduše zapojit

Dva kamarádi a surfaři začali s chutí čistit moře od odpadků. Pronajali si loď a pustili se do úklidů dna moří, aby pomáhali žralokům chránit jejich prostředí. Alexandr a Andrew při surfování pořád naráželi na to, že v moři je plno odpadků a brání jim to užívat si jejich oblíbenou zálibu. A uvědomili si, že pro živočichy v moři to musí být omezující až nebezpečné v jejich životu. Tak se začali potápět a sbírat odpadky ze dna moře. Později založili projekt 4Ocean, kerý do téhle doby pomohl uklidit přes 42 tun odpadu z moří.

 

 

A co je úžasného na tomto projektu? Zapojit se může každý z nás. Projekt 4Ocean začal začátkem roku 2017, kdy se konal první veřejný úklid pláže s 200 dobrovolníky (uklidili přes 10tun odpadu). Dvojice zakladatelů už na začátku začala uklízet moře s pronajatou lodí. A jak se může zapojit každý? Například koupí náramku z recyklovaného skla a plastu, který sponzoruje celý projekt. Tento náramek jde vyloženě na dračku. A je skvělé, že za koupi tohoto náramku se zavazuje 4Ocean uklidit 0,5kg odpadu. Takže přesně víte jak jste pomohli. 🙂 Na stránkách 4Ocean.com potom můžete sledovat celkový součet vysbíraného odpadu z moře na počítadle.

Mezi další možnosti jak podpořit projekt je koupě speciálních edic náramků. Například na podporu žraloků (ale existuje jich opravdu mnoho, podívejte se na jejich stránky). Za žraločí náramek se vysbírá 0,5kg odpadu z moře + část výdělku jde nadacím na záchranu žraloků. Řadu náramků můžete nakoupit i na českých stránkách. Dalším předmětem ke koupi je například láhev na pití.

 

 

Nedílnou součástí je možnost stát se dobrovolníkem a zúčastnit se úklidu odpadu. Stačí se registrovat na stránkách a vyrazit uklízet odpad na plážích například v USA, Norsku, Filipínách atd.

Nechci se zde zabývat stavem moří a odpadu v nich. Nalaďme se na pozitivní vlnu, že vzniká řada iniciativ, které se s tím snaží něco dělat. A to je skvělé. A můžeme tomu pomoci i my a to jednodušeji než jsme si mysleli. 🙂

 

Fandíme 4OCean. A velký dík patří dvěma borcům, kteří 4OCean založili. 🙂

 

Zdroj: 4Ocean.com

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..