Dobré zprávy – Muž uspěl tam, kde vláda selhala: vysadil les uprostřed studené pouště

Neohrožený starý farmář uspěl tam, kde mnoho jiných nedokázalo vypěstovat svěží zelenou oázu, a to uprostřed pouště.

Anand Dhawaj Negi odešel ze své práce pro vládu, aby se mohl věnovat své vášni pro sázení stromů v hornatých severních oblastech Indie.

Existuje více než 0,4 mil hektarů pouštní krajiny, kterou prohlásilo zemědělské oddělení za „neobdělatelné“. Negi navzdory tomu byl odhodlán najít způsob, jak na tomto území nechat něco růst.

Když poprvé začal pracovat s láskou v Himachal Pradesh, utratil všechny své úspory na testování různých kombinací místních zemědělských postupů založených na vědeckých metodách kultivace. Zpočátku měly jeho sazenice úmrtnost 85 %. Ale postupem času se mu podařila vyladit jeho technika a úmrtnost klesla na 1 %.

Negi nyní pečuje o více než 65 hektarů lesa v Kinnauru a pěstuje fazole brambory, zelený hrášek, jablka a meruňky. Své zemědělské techniky sdílel s dalšími místními obyvateli, aby mohli pěstovat své vlastní jídlo a zeleň.

Podle rozhovoru s Down To Earth z roku 2017 Negi uvedl, že nyní pracuje na výsadbě jehličnatých stromů, o nichž tvrdí, že jsou zásadní pro boj proti změně klimatu v regionu.

Podívejte se na video:

 

Zdroj: Goodnewsnetwork.org, foto: Down To Earth

 

 

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..