Dobré zprávy – Mohou skupinové meditace předejít zločinům ve společnosti? Výsledky studie říkají, že ano

Může skupinová meditace předejít násilným zločinům? Data ze studie naznačují, že ano.

Velké skupiny praktikující pokročilý program transcendentální meditace byly spojovány během intervenčního období s výrazným snížením míry vražd a násilných trestných činů v USA v období let 2007-2010.

Poslední z řady studií znovu naznačuje, že dostatečně velká skupina praktikující pokročilý program transcendentální meditace, program TM-Sidhi, je spojená se snížením sociálního násilí.

V období let 2007-2010, kdy působila dostatečně velká meditační skupina, byla statistická analýza ve srovnání s trendy ze základního období 2002-2006 významně snížena, jak v počtu vražd, tak celkového násilného chování ve městě.

Celkový pokles míry vražd ve srovnání se základní průměrnou mírou byl během čtyřletého intervenčního období 21,2% (5,3% ročně). Analýza měsíčních údajů ukázala, že vzestupný trend vražd v USA během základního období 2002-2006 byl během intervenčního období studie 2007-2010 otočen (viz graf). Vědci odhadují, že 8 157 vražd bylo odvrácených významným posunem ve vývoji trendu počtu vražd.

(Graf – Homicide Rate – míra vražd, Violent Crime Rate – míra násilných trestných činů)

Pokles násilných trestných činů činil 18,5% (4,6% ročně). Studie zjistila velmi významný posun z stagnujícího trendu v letech 2002-2006 ke klesajícímu trendu v letech 2007-2010 u vzorku 206 městských oblastí po celém státě USA s počtem obyvatel nad 100 000 (viz graf).

Je úžasné pozorovat na těchto datech, jak jsme všichni propojeni v našem kolektivním poli. A pokud takováto skupina působí harmonicky v takové soustředěné míře, tak se to zákonitě musí projevit i u chování ostatních. 

Zdroje: rekalert.org, fotografie / freepik.com

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..