Dobré zprávy – Leonardo DiCaprio uvolnil z fondu 5 milionů dolarů na záchranu amazonských deštných pralesů

Situace s požáry v Amazonii není vůbec dobrá. Nebudeme zde rozebírat, jaký je stav požárů nebo co  zavinilo, že ničivost požárů je taková. Ale pojďme si ukázat i ten dobrý pohyb energie, který může dopady těchto požárů zmírnit a pomoci  jejich zastavení. Je jasné, že celý svět, minimálně svými myšlenkami, se podílí pozitivně na ovlivnění této vzniklé situace. Ale jednou z nejviditelnějších postav v pomoci naší planetě a i nyní v situaci, kdy vznikly tyto ničivé požáry, je Leonardo DiCaprio a jeho fond.

Leonardo DiCaprio je možná nejznámější milovník naší planety, který se aktivně podílí na ochraně přírody. A v takové špatné situaci, kdy řádí ničivé požáry, také neváhal zapojit svoje možnosti v záchraně amazonského deštného pralesa.

Požáry v Amazonii nejsou zase tak obvyklé, ale letos došlo v Brazílii k nárůstu o 32 000 požárů ve srovnání se stejným obdobím roku 2018. Proto hollywoodský herec přispěl do Amazonského lesního fondu 5 milionů dolarů. Konkrétně Amazon Forest Fund: v reakci na aktuální situaci byla vytvořena Earth Alliance.

Earth Alliance založili Leonardo DiCaprio, filanatropista Laurene POwell Jobs a Brian Sheth. Nezávislá nezisková organizace najala tým vědců a ochránců přírody k ochraně zranitelných ekosystémů, podpoře růstu obnovitelné energie a ochraně domorodých obyvatel na celém světě.

„Earth Alliance vytvořila nouzový Amazonský lesní fond s počátečním vkladem ve výši 5 milionů dolarů, které se zaměří na klíčovou ochranu potřebnou k udržení plic planety,“ uvádí webové stránky organizace. „Tyto prostředky budou rozděleny přímo místním partnerům a domorodým komunitám, které chrání Amazonii, neuvěřitelnou rozmanitost volně žijících živočichů, kteří tam žijí a na celkové zdraví planety.“

Fond pomůže financovat skupiny jako jsou Instituto Associacao Floresta Protegida, Koordinace domorodých organizací brazilského Amazonu (COIAB), Instituto Kabu, Instituto Raoni a Instituto Socioambiental.

View this post on Instagram

#Regram #RG @earthalliance #EarthAlliance, launched in July by @LeonardoDiCaprio, Laurene Powell Jobs, and Brian Sheth, has formed an emergency Amazon Forest Fund with a commitment of $5 million dollars to focus critical resources for indigenous communities and other local partners working to protect the life-sustaining biodiversity of the Amazon against the surge of fires currently burning across the region. Join Us. 100 percent of your donation will go to partners who are working on the ground to protect the Amazon. Earth Alliance is committed to helping protect the natural world. We are deeply concerned about the ongoing crisis in the Amazon, which highlights the delicate balance of climate, biodiversity, and the wellbeing of indigenous peoples. To learn more or to donate, please visit ealliance.org/amazonfund (see link in bio) Photos: @chamiltonjames, @danielbeltraphoto 2017

A post shared by Leonardo DiCaprio (@leonardodicaprio) on

 

Samozřejmě to není jediný fond a člověk, který v tomto boji proti požárům pomáhá. Ale tahle zpráva ukazuje, že lidé mají rádi tuto planetu. A snaží se jí v tomto těžkém boji pomoci. Všem děkujeme a doufáme, že amazonské pralesy se podaří udržet v takovém stavu, aby se mohli co nejdříve obnovit do plné krásy.

 

Zdroj: Goodnewsnetwork.org

.

 

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..