Dobré zprávy – Kanadský startup má za cíl pomocí dronů vysadit 1 miliardu stromů do roku 2028

Lidé po celém světě hledají možnosti, jak napomoci planetě v obnově jejich přírodních krás. Z mnoha míst nyní slýcháváme, že dochází k výsadbě stromů. Tato kanadská společnost má také za cíl vysadit velké množství stromů a to dokonce 1 miliardu do roku 2018. A jak toho chtějí dosáhnout? Odpověď se skrývá v moderních technologiích. Chtějí k tomu využít potenciál dronů.

Startup společnost Flash Forest sídlí v Torontu a má v plánu využít flotilu dronů, která dokáže sázet stromy. Tyto drony jsou navrženy tak, aby byly schopny sázet stromy 10x rychleji než člověk. Drony již procházejí zatěžkávajícími testy od začátku roku 2019 a úspěšně vysadili v Kanadě tisíce stromů.

Samotná výsadba je i levnější a to zhruba 4x v porovnání sázení stromů lidskou silou. Takže ušetřené peníze u výsadby 1 miliardy stromů se pohybují ve velkých částkách. Společnost také bere ohled na diverzitu ekosystému a proto chce sázet nejméně 8 druhů stromů. Společnost spustila crowdfundingovou kampaň na Kickstarteru, aby byla schopná dosáhnout svého velkolepého cíle.

Oficiální zahájení projektu bude v dubnu roku 2020. Cílem společnosti je výsadba 1 miliardy stromů, tak aby dosáhli pozitivního a měřitelného dopadu na klima v následujících letech. Tímto způsobem chtějí obnovovat biologickou rozmanitost a zabránit nekontrolovatelnému odlesňování. 

Ještě je dobré dodat, že kanadská vláda oznámila plán výsadby 2 miliard stromů před koncem příštího desetiletí. A společnost Flash Forest je přesvědčena, že pomocí využití jejich dronů mohou výrazně dopomoci tomuto vládnímu cíli.

Držím projektu palce. Navíc oceňuji takto kreativní využití moderních technologií k prospěšným účelům.

Zdroj: Youtube.com / Tech School

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..