Dobré zprávy – Holandské město ze zastávek vytvořilo „včelí zastávky“ – obyvatelé a včely sdílí nadšení

Holandské město Utrecht zaujalo nevšední přístup ke zlepšení kvality ovzduší, a to instalací zelených střech plných květin a rostlin na své autobusové zastávky.

Tento krok má napomoci Ultrechtu v ambicích dosáhnout udržitelného zeleného města, ale tento krok je důležitý i směrem ke včelám, kterým je nabídnuto útočiště v rušném městské prostoru.

Včely našly svůj domov na těchto střechách městských autobusových zastávek a jsou přitahování k této flóře. A samozřejmě pro cestující a řidiče autobusu to neznamená žádné nebezpečí.

Koncept včelích zastávek je další dílčí přístup k ekologickým výzvám, kterým čelí naše velká města. Je to účinný nástroj, který pomáhá zachytit jemný prach a částice, které trápí městské obyvatele, kteří jsou vystavování nečistotám, sazím a kouři z dopravního provozu. Včelí zastávky také pomohou v horkých letních měsících ukládat dešťovou vodu a ochlazovat městské ulice.

Dutch City turns bus stops into bee stops

This Dutch city has transformed its bus 🚌 stops into bee 🐝 stops 🌼👉🏽ecowatch.com/dutch-city-bus-stops-into-bee-stopsBrightVibes

Zveřejnil(a) EcoWatch dne Pondělí 8. července 2019

Ultrecht také nabízí dotace těm, kteří své střechy přemění ve střechy šetrné k životnímu prostředí a to kombinací solárních panelů a zeleně. To je jedna z dalších aktivit směrem k zdravému obyvatelstvu a městu.

Další posunem byla výměna 10 dieselových autobusů za mnohem čistší flotilu elektrických autobusů, což snižuje emise CO2 ve věstě přibližně o 900 tun ročně. Autobusy jsou navíc schopny vracet uloženou elektřinu zpátky do sítě během hodin ve špičce.

Město věří, že do roku 2028 budou provozovat výhradně neutrální autobusy s ohledem na produkci CO2.

Další nizozemské město Amsterodam nezůstává pozadu a podniká podobné kroky. Například rozšiřuje zelené plochy ve veřejném prostranství, chemické pesticidy jsou zakazovány a město si více zakládá na původních rostlinách, které jsou šířeny po celém městě. Urbanisté směrují města k většímu souladu s přírodou.

Populace včel ve většině částí Evropy a USA velice poklesla. Ale například Amsterodam se stal z tohoto pohledu prosperující oblastí pro včely a i její divoké druhy, které od roku 2000 do roku 2018 zvýšili počet o 45 procent. Počty také zahrnují 21 různých druhů včel, které tam dříve nebyly dokumentovány.

Zdroj: Wakingtimes.com

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..