Dobré zprávy – Himálajské hory viditelné poprvé za 30 let, protože znečištění ovzduší v Indii stále klesá

Vzhledem k tomu, že mnoho států po celém světě nařizuje sociální omezení a podniky po celém světě se zastavují nebo zpomalují, klesla míra znečištění ovzduší.

Signifikantním příkladem je obzor Jalandharu v indickém Pandžábu začátkem dubna. Posledních 30 let byli vrcholky himalájských hor zakryty znečištěním ovzduší a smogem. Nyní jsou městské ulice prázdné a doprava klesla na minimum. A nyní miliony lidí v karanténě mohou pozorovat hory.

Fotografové, kteří žijí až 200 kilometrů od horského pohoří posílali na sociální sítě fotky, které oslavují velkolepý pohled na zasněžené vrcholky hor.

Není to první zpráva, která mluví o neuvěřitelných regeneračních schopnostech naší planety. Podobné informace přišli z Číny, USA a Velké Británie, kde se kvalita ovzduší zlepšuje. Jen v Novém Dillí, které má jedno z nejhorších znečištění ovzduší na světě, se částice ve vzduchu snížily o 71% za pouhý týden.

„Jedná se o velké změny – úrovně znečištění jsou ekvivalentní v době prázdnin, řekněme velikonoční neděli,“ řekl Guardina profesor James Lee z York University.

 

Zdroj: goodnewsnetwork.org

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..