Dobré zprávy – Dokument Planeta Česko ukazuje, že naše příroda je pestrá jako málokde na světě

Lidé často obdivují dokumentární filmy z africké savany nebo jihoamerických pralesů, kde vidí divokou a nádhernou přírodu. A často dospějí k závěru, že za takovou krásou musí cestovat po celé zeměkouli. Ale naše příroda je pestrá jako málokde na světě. Stačí se víc dívat a dobrodružství a krásu přírody se zvířaty máme na dosah ruky. Můžete u nás vidět například muflony, bobry, modrající žabáky a desítky dalších nádherných stvoření. Přestože dáváme často přírodě zabrat a ničíme její přirozenou krajinu, nesmíme podceňovat sílu přírody, která se za každou cenu drží v harmonii, z které nikdy nevystupuje. A proto na místech, kde bychom to nečekali můžeme vidět naprosto neuvěřitelné zvířecí hrdiny.

Film je natočený nejmodernější technikou a záběry se natáčeli přes rok. Dokument je již z roku 2017, ale pokud Vás minul jako mě nebo jste tento dokument delší dobu neviděli, doporučuji ho zhlédnout. Tento dokumentární film nám dává chuť vyrazit do přírody, která leží hned za prahem našich domovů.

Planeta Česko (HD trailer)

Obsah (CSFD)

Naše příroda je pestrá jako málokde na světě. Krásu a dobrodružství máme na dosah ruky – stačí se jen dobře dívat! První celovečerní film o české přírodě ukazuje díky nejmodernějším technologiím fascinující dobrodružství zvířat a rostlin žijících kolem nás zcela zblízka. Seznamte se s s tetřevem tokajícím za úsvitu, se vzácnými sysly, s nimiž na louce laškují děti, ledňáčkem prorážejícím při lovu střemhlav vodní hladinu, s lososy putujícími z českých řek do moře a zpátky nebo s užovkami v dramatickém zápase s rybí kořistí. Prožijte vzrušující výpravu za muflony, bobry, modrajícími žabáky a desítkami dalších hrdinů. Některé z nich možná ani neznáte – divočina přitom začíná hned za vašimi dveřmi!(Aerofilms) (CSFD)
 
 
 
Zdroje: CSFD.cz, Youtube.com, fotografie / aerofilms.cz
Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..