Dobré zprávy – Divoké šelmy se vrací do Česka

Na těchto stránkách chci zavést rubriku „Good News“ neboli dobré zprávy. Jasně, že nic není jen černé nebo bílé. Ale v těchto zprávách se vždy zaměříme spíše na ten pozitivní aspekt věci. Zaprvé negativních zpráv je všude dostatek. Tak proč si občas nepřečíst o něčem, co se povedlo. A také je dobré vědět, že se hodně věcí daří a svět je v mnoha ohledech lepší než si my lidé myslíme. 🙂

Zároveň Vás poprosím o zasílání Good News do naší mailové schránky zivotjakoumeni@gmail.com – abychom se o dobré zprávy mohli podělit s otatními.

Zrovna první dobrá zpráva se týká naší přírody, konkrétně návratu divokých šelem do Česka. Ale rubrika Good New se bude týkat všech možných oblastí našeho světa. Ale zrovna tahle zpráva se ke mě dostala, když jsem vymyslel tuhle rubriku. I když tato zpráva není úplně aktuální.

Možná, i když já to tak nevidím, může někdo polemizovat, zda je to opravdu dobrá zpráva. Některé skupiny by na to měly ne tak jednoznačně pozitivní názor. Ale pro mě návrat zvířete do naší přírody něco znamená. Zvířata by málokdy šla někam, kde by se jim nelíbilo. Vždycky chtějí tam kde je příroda v dobrém stavu, mají tam potravu a vhodné prostředí pro svoje přežití. A mohou nás navíc řadu věcí naučit. Třeba sami regulovat zvěř v našich lesích. Můžeme opatrně studovat jejich chování ve smečce. Mohou nám ukázat jiný pohled na naši přírodu. Atd.

První Good news tedy zní: „Vlci jsou zpátky v česku“. 🙂 Fotky z fotopastí dokazují, že uzemí ČR zažívá návrat divokých šelem. Až tři desítky vlků se pohybují po našem území. Například se k nám vrátilo na 80 rysů (viz obrázek z fotopasti níže). Občas nás do Česka přijde navštívit i pár medvědů, ale zatím to není úplně tak, že by se zase zpátky usídlili.

Pro Vědce i ochránce přírody se jedná o radostné zprávy. Vlci byli zachyceni i s mláďaty a to je skvělé (viz obrázek z fotopasti níže).

 

Zdroj: ctidoma.cz

 

 

 

 

 

 

 

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..