Dobré zprávy – Blíží se dokument o mimořádném člověku, který dokumentuje zázraky přírody: sir David Attenborough

Ve svých 93 letech sir David Attenborough navštívil filmařsky všechny kontinenty světa, prozkoumal divoká místa naší planety a dokumentoval tak živý svět a tím nám zprostředkoval zázraky přírody. Pokud jste fanoušky jeho práce, tak pro Vás mám velice dobrou zprávu, brzy budete mít možnost zjistit více o něm a jeho práci v novém dokumentárním snímku.

David Attenborough: Life On Our Planet vypráví velký příběh o životě na naší planetě a o člověku, který viděl více přírodního světa než kdokoliv jiný. On sám říká ve filmu: „Měl jsem ten nejneobyčejnější život. Teprve teď oceňuji, jak mimořádný.“

Sir David Attenborough měl možnost vidět z první ruky monumentální měřítko dopadu lidstva na přírodu. Nyní reflektuje život přírodovědce, a také ničivé změny, které viděl.

Vysílá takto silné svědectví o přírodním světě, tedy o opravdové divoké přírodě.

„Po celá desetiletí David přiváděl přirozený svět do domovů diváků po celém světě, ale nikdy nebyl významnější okamžik, kdy by se mohl podělit o svůj vlastní příběh a zamyšlení,“ řekl Colin Butfield, výkonný producet WWF pro tento film.

Světová premiéra se bude konat ve čtvrtek 16. dubna 2020 v londýnské Royal Albert Hall a zároveň se bude promítat živě do kin po celé Velké Británii a do dalších zemí. Ale jak to vypadá, tak Česka se tato živá premiéra týkat nebude. Ale globální distribuce na Netflixu bude na jaře roku 2020, takže nedlouho po premiéře.

Ačkoliv se dokument zabývá největšími výzvami, který život na naší planetě přináší, nabízí naději pro budoucí generace.

Diváci filmu se mohou těšit na sira Davida Attenborougha, který bude mluvit o celoživotní vášni prozkoumávat, zažít dobrodružství a dozvídání se o divočině za hranicemi. Zamýšlí se nad tím, když mu bylo 28 let, na začátek jeho vysílací kariéry, a nad příchodem globální letecké dopravy, která otevřela nové vzrušující možnosti.

Zatím není k dispozici žádný trailer, ale vstupenky na premiéru v kinech budou brzy v prodeji. Dokumentární film bude celosvětově uveden na Netflixu na jaře 2020. Já se tedy opravdu nemůžu dočkat a velice se těším na vyprávění člověka, který prožil jeden z nejinspirativnější životů dle mého vidění světa.

Zdroje: attenborough.film, fotografie / attenborough.film

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..