Dobré zprávy – 7letý aktivista milující želvy přesvědčil L.L.Bean změnit firemní politiku

Good News – 7letý aktivista milující želvy přesvědčil L.L.Bean změnit firemní politiku

Při návštěvě vlajkové lodi L.L.Bean ve Freeportu, Maine, se sedmiletý Benjamin Ball zeptal, zda má v obchodě kavárna papírové slámky na limonádu. Když zjistil, že by mohl dostat pouze plastovou slámku, jeho láska k mořským želvám a k životu v oceánu ho přiměla jednat.

Takže poté, co se vrátil do svého domova v Carlisle v Pensylvánii, napsal Benjamin dopis prezidentovi a generálnímu řediteli L.L.Bean Stevovi Smithovi.

„Píšu Vám, protože jsem přítelem mořských želv a chci je chránit“, poznamenal Benjamin. „Mořští živočichové jsou zabíjeni plasty v oceánu. Mořské želvy jsou důležité pro ekosystém a mě“.

Benjamin měl jednu prosbu.

„Vím, že se L.L. Bean stará také o Zemi. Pokud je to možné, mohli byste namísto plastových brček použít ty papírová?“

Během 24 hodin obdržel Benjamin odpověď od Smitha, který Benjamina ujistil, že se na to podívá.

„Přimělo mě to k úsměvu“, řekl Smith. „Byla to jasná, dobře zdůvodněná, zdvořilá, ale vášnivá a emocionální poznámka o záchraně druhu, o kterém se tolik nehovoří. To mě zasáhlo opravdu emocionálně.“

Po obdržení dopisu od Benjamina, L.L.Bean oznámilo, že jeho maloobchodní pobočky a zaměstnanecké kavárny přecházejí na 100% kukuřičná bio rozložitelná brčka.

„Tento dopis s fantastickým nápadem byl naprosto dokonale načasován“, řekl Smith.

Smith osobně poděkoval Benjaminovi během nedávné návštěvy Smithovy školy, která se nachází v Benjaminově rodném městě Carlisle v Pensylvánii.

Zdroj: goodnewsnetwork.org

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..